ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Угорське питання не повинно заважати співпраці з Україною — генсек НАТО

1 Листопада 2019, 16:59
Угорське питання не повинно заважати співпраці з Україною — генсек НАТО

Претензії Угорщини щодо українського мовного закону не повинні бути перешкодою у співпраці НАТО з Україною. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю «Європейській правді».

«Отже — так, питання прав меншин лишається і це серйозна річ, але вона не має затуляти все інше, що ми робимо разом з Україною і щодо чого є згода всіх 29 союзників», — сказав Столтенберг.

Він наголосив, що за результатами засідання Комісії Україна-НАТО в Києві всі країни погодилися на спільну заяву, яка однозначно закликає Росію забрати свої війська та озброєння з Донбасу та чітко підтримує Україну тощо.

Однак він не став уточнювати, як вдалося умовити угорців, які обіцяли заблокувати заяву.

«Я не буду розкривати деталі процесу. Головне, що у нас є чудова сильна заява з чіткою підтримкою України, і політичною, і практичною, яка однозначно засуджує дії Росії проти України», — сказав генсек.

Нагадаємо, у Будапешті заявили, що зняли своє вето з ухвалення заяви комісії Україна-НАТО, оскільки в останній момент угорські пропозиції до документа було враховано.

В ухваленій заяві є дві згадки, які стосуються прав угорської меншини в Україні.

Зокрема в документі йдеться, що союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону про освіту й Україна зобов’язалася це зробити.

Також в документі сказано, що «успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, матиме вирішальне значення для створення основи для успішної та мирної України, міцно вбудованої серед європейських демократій, що сповідують загальні цінності, повагу до прав людини, меншин і верховенства права».

Стежте за нами в Instagram
Новини