ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тижневий огляд новин від АрміяINFORM: розведення військ, візит НАТО, розслідування вибухів на складах та спортивні перемоги ЗСУ

4 Листопада 2019, 15:10
Тижневий огляд новин від АрміяINFORM: розведення військ, візит НАТО, розслідування вибухів на складах та спортивні перемоги ЗСУ

АрміяINFORM підготувала огляд найважливіших новин минулого тижня, що стосуються українського війська.

Розведення військ у Золотому

Найобговорюваніша тема минулого тижня – розведення сил на Сході. 29 жовтня стартувало дзеркальне розведення сил на ділянці № 2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Відбувалось воно з обох сторін – на один кілометр від позицій і тривало 3 дні. Після старту розведення у Золотому запровадили посилений так званий «жовтий» пропускний режим для кращого убезпечення зазначеного району.

Варто зазначити, що тему розведення сил неоднозначно сприймають різні категорії суспільства. Найгарячіше обговорення тривало, коли у ЗМІ з’явилась суперечлива інформація про те, що розведення сил біля Золотого почалось без дотримання семиденної тиші.

2 листопада відбувся престур до ділянки розведення № 2, організований штабом ООС. Після нього журналісти повідомляли, що підрозділи ЗСУ облаштовують нові позиції, життя місцевих жителів не зазнало змін із початком розведення, а їхню безпеку гарантують спостерігачі ОБСЄ і СЦКК. Також стало відомо, що в разі порушення противником домовленостей щодо розведення, підрозділи ЗСУ маю право повернутись на попередні позиції.

Упродовж місяця звільнена ділянка розміновуватиметься: залежно від оперативної і тактичної обстановки, здійснюватиметься пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення у межах визначеної ділянки.

Дружній візит кораблів НАТО до Одеси

29 жовтня до причалу одеського порту пришвартувалися мінні тральщики чотирьох країн НАТО: іспанська ESPS Sella, румунський Ros Lupu Dinescu, болгарський BGS Shkval та італійський ITS Numana. Ці кораблі патрулюють у Середземному морі в складі 2-ї постійної протимінної групи НАТО SNMCMG2, а до Одеси вони прибули з дружнім візитом. Такі дії ‒ знак підтримки наших партнерів та демонстрація Росії, що вона не є одноосібно домінуючою силою в Чорному морі.

Закон про матеріальну відповідальність військовослужбовців

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1225 про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб. Згідно з пояснювальною запискою, мета ухвалення закону – приведення правових норм інституту матеріальної відповідальності військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, військовозобов’язаних і резервістів під час проходження ними зборів  відповідно до Конституції України. Завдання цього законопроєкту Закону – чітко окреслити механізм визначення шкоди, заподіяної державі, виявлення осіб, винних у заподіянні шкоди та притягнення їх до матеріальної відповідальності.

Збірна ЗСУ на 7-х Всесвітніх Іграх серед військовослужбовців у Китаї посіла 10-те місце серед 110 країн світу

За підсумками 7-х Всесвітніх Ігор в Китаї українські армійці продемонстрували гарні результати й потенціал нашого спорту. Збірна завоювала 33 медалі, з них ‒ 5 золотих, 13 срібних і 15 бронзових. У загальнокомандному заліку збірна ЗСУ посіла 10-те місце серед 110 країн світу.

Наша команда тут була представлена 87 спортсменами у 12-ти видах спорту. Нині Міжнародна рада військового спорту (CISM) ‒ це найбільша у світі військова мультиспортивна організація, членами якої є 133 країни. Збройні сили України є повноправним членом CISM із 1993 р.

Візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну

На запрошення української влади Північноатлантична рада НАТО прибула з візитом до України. Візит розпочався 30 жовтня в Одесі, де Генсек Організації Є. Столтенберг заявив, що візит Альянсу в Україну є чітким сигналом, що він стоїть пліч-о-пліч з Україною і підтримує український суверенітет та територіальну цілісність як у практичній, так і політичній площинах.

У загальному основною темою цього візиту НАТО в Україну було питання чорноморської безпеки. Для того, аби допомогти Україні, – натовські посли мали отримати чітке уявлення про ситуацію в Чорному морі й затвердити, наприклад, пакет допомоги, запропонований Альянсом Україні («чорноморський пакет»).

31 жовтня Єнс Столтенберг виступив на пленарному засіданні Верховної Ради. Там він закликав Україну впровадити ухвалений торік закон про національну безпеку, який передбачає парламентський нагляд за оборонними відомствами і реформування СБУ.

Рада створила ТСК щодо вибухів на складах боєприпасів

Верховна Рада України схвалила проєкт постанови № 2312 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м. Ічня, м. Калинівка, м. Балаклія, м. Сватове, м. Кривий Ріг у період з 2014 по 2018 роки». «За» проголосували 339 народних депутатів. ТСК розслідуватиме пожежі на складі боєприпасів у м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклея, (Харківська обл.), м. Сватове, (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

Термін діяльності цієї тимчасової слідчої комісії становитиме шість місяців із дня її утворення.Однак не пізніше цього терміну ТСК має зробити на пленарному засіданні парламенту звіт про виконану роботу.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини