ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тут дарують друге життя…

1 Листопада 2019
Тут дарують друге життя…

1 листопада виповнилося 40 років від дня утворення клініки судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь». Її витоки сягають далекої осені 1979-го. Відтоді тут пролікувалося понад сорок тисяч цивільних та військових пацієнтів. Однак найбільші навантаження персонал клініки мав у 2014 році, коли на українському Донбасі розпочалася АТО. Хірурги прооперували понад 700 наших воїнів.

«Відверто кажучи, ми повертали їх з того світу…»

– Найбільше поранених до нас надходило у дні активної фази АТО. Лікарі практично ночували в кабінетах. Операції були надскладними, адже поранені хлопці перебували на межі життя і смерті. Відверто кажучи, ми повертали їх з того світу, – розповів начальник клініки судинної хірургії, заслужений лікар України, полковник медичної служби Володимир Роговський.

Керівнику клініки важко не повірити. У 2014 ‒ 2015 роках бував у його «господарстві», провідував поранених земляків-подолян, на власні очі бачив переповнені атовцями палати. Тоді хлопці та їхні рідні боготоворили хірургів і молодший медперсонал. Зокрема, майора Миколу Щепетова, підполковника Владислава Яцуна, полковника медслужби Андрія Бондаревського й інших.

Військові лікарі постійно виїздять на передову і допомагають за стандартами НАТО (EmergencyWarSurgery) колегам із мобільних госпіталів на базі лікарень Маріуполя, Бахмута й Часового Яру. Фахівці клініки входять до Української і Європейської асоціацій судинних хірургів та ангіологів. Практично всі підопідчі Володимира Роговського навчалися і стажувалися у провідних судинних центрах Іспанії, ФРН, Італії, Латвії, Ізраїлю й Польщі.

Полковник Роговський очолює клініку 15 років. Він – учасник міжнародних симпозіумів і конгресів Європейської асоціації судинних хірургів, комунікує із топ-фахівцями. А знання і досвід активно застосовує в лікуванні пацієнтів. На його рахунку – десятки операцій у районі бойових дій на Донбасі й допомога цивільним мешканцям сходу.

«Вдячний за те, що поставили на ноги»

…Нашу розмову з військовим лікарем перериває стук у двері. Поріг кабінету переступила літня жінка.

– Ви, Володимире Михайловичу, мій рятівник! – крізь сльози мовила вона. – Ви мені допомогли. Я приїхала на обстеження і хочу висловити свою подяку.

З подальшої розмови лікаря і пацієнтки дізнався, що пані понад 10 років потерпає від захворювання судин. За поміччю зверталася до місцевих медиків, утім проблема залишалася. Урятували військові лікарі.

– За останні п’ять років ми отримали унікальний досвід надання невідкладної допомоги пораненим із пошкодженням магістральних судин і лікування віддалених наслідків. Цей багаж знань оприлюднено у відповідній літературі. Прагнемо, щоб ним користувалися молодші колеги, – каже полковник Роговський. – У клініці працюють й цивільні високопрофесійні фахівці: ангіохірурги вищої категорії Олександр Борківець, Олексій Родіонов, Юлія Нагалюк. Безмежно вдячний і середньому медперсоналу: сержантам Марині Литвиненко та Ірині Золотовій, операційній сестрі Ганні Чередниченко й молодшій медсестрі Наталії Пилипенко.

Захисники України, які стримують російського агресора, потерпають не лише від уламкових поранень та контузій. Дошкуляють їм і захворювання судин. Тому спектр меддопомоги в лікарів клініки широкий. Тут проводять оперативні втручання на черевній аорті, шунтують і протезують судини при атеросклеротичному ураженні аорти, магістральних артерій нижніх кінцівок, артерій тазу. Ангіохірурги використовують найсучасніші методи діагностики. Завдяки поєднанню досягнень вітчизняної і зарубіжної ангіохірургії з різноманітною анестезією, для пацієнтів значно скорочується реабілітаційний післяопераційний період. Кількість стаціонарно пролікованих пацієнтів за рік зросла від 300 до 1200 осіб, а операцій – від 200 до 1000.

Зустрів у клініці українського захисника – сержанта Володимира. Він чергував на одному з блокпостів 24-ї окремої механізованої бригади. Потрапив під мінометний обстріл і зазнав важкого поранення.

Лікарі винесли невтішний діагноз – «множинне осколкове поранення нижніх кінцівок з вогнепальним переломом кісток».

 – Дуже вдячний медикам на передовій за збережене життя, а лікарям у клініці судинної хірургії за те, що поставили на ноги. Мене лікував Володимир Роговський. Тепер можу знову ходити, – сказав 40-річний чоловік.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Публікації, Реабілітація