ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Треба готуватися до захисту своєї країни, адже у світі поважають сильних» – резервіст Олександр Малофеєв

30 Листопада 2019, 14:40

Із 44-річним командиром відділення молодшим сержантом оперативного резерву першої черги Олександром Малофеєвим журналіст АрміяInform познайомився під час проведення навчальних зборів у 25-й окремій повітрянодесантній бригаді. Міцний, доброзичливий та виважений воїн-десантник відразу привернув до себе увагу і люб’язно погодився розповісти про свій бойовий шлях, а також враження від організації навчання резервістів.

– Я з міста Кам’янське, що на Дніпропетровщині, – розповідає Олександр Малофеєв. – Маю вищу педагогічну освіту і в мирному житті працюю тренером з карате та менеджером з торгівлі. Ця бригада для мене як рідна. Сюди я прибув, коли тільки усе починалося… У березні 2014-го я прийшов до військкомату та вже через два тижні ми у складі одного із підрозділів 25-ки виконували бойові завдання в районі Слов’янська. Середній вік у  роті складав 36 років. Ми були дорослі, дуже мотивовані й навички набували у бою. І все ж, в ті важкі дні нам не вистачало чіткості наказів, визначеності, а також корисної інформації. Так, був випадок, коли наш підрозділ вирушив на посилення в один із районів, ми не могли п’ять діб висадитися та їздили по Донецькій області. Нас зупиняли, блокували якісь незрозумілі люди. Казали – ви повинні вирішувати все через міліцію. Жінки демонстративно бігали під камерами російських телеканалів. Але ми розуміли тоді та знаємо зараз, що крім нас самих, нашу землю ніхто захищати не буде. І ми захистили Україну!

Молодший сержант Олександр Малофеєв разом зі своїми бойовими побратимами 2014 – го визволяв Слов’янськ, штурмував ворожі укріплення та пройшов багатьма фронтовими дорогами. Своє перше поранення дістав під Ямполем, а друге – під час деблокування ДАПу на Бутівці.

Воїн-десантник демобілізувався у 2015-му та цього року вже втрете брав участь у навчальних зборах з оперативним резервом першої черги. Олександр розповідає, що нині подібні навчання вкрай необхідні.

– Шостий рік іде війна. За цей час бригада дуже багато чому навчилася і набула величезного досвіду, тому є сенс сюди приїжджати та переймати цей досвід. Тим більше, що усе було добре організовано – починаючи від зустрічі особового складу, якісної організації харчування, занять з бойової підготовки та до самого завершального етапу зборів. Протягом двох тижнів ми займалися тактикою ведення бою, успішно виконали  нічні та денні стрільби зі штатного озброєння бойових машин і стрілецької зброї, здійснили десантування парашутним та безпарашутним способом, а також безпарашутне десантування за допомогою системи «КАНАТ». Треба готуватися до захисту своєї країни, адже у світі поважають сильних, та окрім нас самих, державу ніхто ззовні захищати не буде, – поділився враженнями Олександр Малофеєв.

 Фото Євгеній Романов

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: