ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сто кроків по військово-історичному колу

7 Листопада 2019
Сто кроків по військово-історичному колу

Близько трьох тисяч відвідувачів за місяць. Саме стільки людей відвідали виставку, організовану за ініціативи журналістів Інформагентства МО України АрміяInform та співпраці з Науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка, кінологічною школою Dog Friend та краєзнавчим ресурсом «Фотографії старого Львова».

– За час проведення виставки в нас побували гості з Великої Британії, Німеччини, Австрії, Франції, Польщі та США, – розповів директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь. – Насамперед це відомі науковці, а також політики, громадські діячі іноземних держав. До того ж, відвідати тематичні екскурсії мали нагоду учні старших класів шкіл і ліцеїв Львова. Окремо завітали представники шкільного парламенту нашого міста.

Також, за словами Василя Кметя, саме ця виставка дала поштовх до переосмислення історичних реалій багатьом студентам університету і сенсу їхнього навчання у виші. Студентські колективи з історичного та філологічного факультетів, самоорганізувавшись, провели низку заходів на основі представлених на виставці експонатів. Зокрема, неабияке зацікавлення експозиція викликала в учасників Міжнародної конференції – студентів, аспірантів та молодих вчених «Феномен Європи: державотворчі та інтеграційні процеси», а також учителів-словесників із різних шкіл міста Львова. Цікаво те, що коло експозиції займає рівно сто кроків – саме стільки минуло років до повторення історії з російським збройним нападом на Україну.

Нагадаємо, що на виставці під назвою «Україна й Українці – цивілізаційна війна і гідність» представлено кілька сотень унікальних експонатів.

Відвідувачі експозиції можуть побачити  документи та книги зі спецфонду бібліотеки вишу, що були засекречені у час радянської окупації та свідчать про доблесть воїнів, які захищали нашу незалежність під час визвольних змагань минулого століття, а також унікальні артефакти представників кінологічної школи Dog Friend і краєзнавчого ресурсу «Фотографії старого Львова». Військові журналісти АрміяInform експонують не лише власні фотороботи, але й артефакти українсько-російської війни. А ще вся експозиція наочно розповідає про деякі малозрозумілі цивільним людям речі з військового вжитку, і робить це простою, зрозумілою для загалу мовою.

До того ж усі відвідувачі виставки мали нагоду написати особистого листа нашим захисникам. Більшість листівок зі щирими побажаннями українським воїнам вже знайшли своїх адресатів.

Відвідати виставку можна в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: місто Львів, вулиця Драгоманова, 5. Але для охочим доторкнутись до унікальних історичних артефактів потрібно поквапитись, адже незабаром експозицію буде перенесено в інше місто України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини