ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Спортивна реабілітація для одеських ветеранів

15 Листопада 2019
Спортивна реабілітація для одеських ветеранів

Найближчим часом учасники АТО/ООС, що потребують фахової реабілітації, зможуть безоплатно скористатися послугами Одеського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру — лікувального закладу другого спеціалізованого рівня.

Весь комплекс процедур

Комунальне некомерційне підприємство «Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер» Одеської обласної ради» створено для обслуговування спортсменів — людей, які мають професійні хвороби. Це, зокрема, патології опорно-рухового апарату, очей, нервової системи тощо.

Як розповів кореспондентові АрміїInform головний лікар закладу Ігор Пастернак, у спортсменів і військових, особливо тих, хто брав участь у бойових діях, багато схожих патологій. Тож після кількох зустрічей з активістами ветеранського руху в Одесі, колектив виявив свою соціальну та громадянську позицію й вирішив системно допомагати нашим захисникам.

Медики організували для членів громадських ветеранських організацій, зокрема ГО «Рапіра», «Ветеранс HAB Одеса», ознайомлення з базою, її можливостями та персоналом закладу. Зрештою між підприємством і ветеранськими організаціями підписано меморандум про співпрацю.

Перший крок реалізації цього документа — створення електронної форми на вебсторінці медзакладу, де всі охочі учасники АТО/ООС зможуть зареєструватися й записатися на прийом до фахівців. Незабаром диспансер почне роботу з ветеранами, які потребують спеціалізованої реабілітації.

— Можемо запропонувати весь комплекс фізичної реабілітації: фізіотерапевтичне й реабілітаційне лікування, консультації хірурга, отоларинголога, травматолога, дерматолога, стоматолога, офтальмолога, фахівців лікувальної фізкультури й масажу, спортивної медицини, що мають великий досвід терапевтичного лікування хвороб опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, — повідомив Ігор Пастернак. — Тут виконують і лабораторні дослідження та функціональну діагностику організму.

У диспансері планують вести докладну звітність і статистику щодо захворювань і результатів реабілітації, щоб зрозуміти динаміку й визначити найактуальніші напрямки роботи. Також тут вестимуть облік і супровід пацієнтів задля регулярного проходження необхідних процедур і сформують єдину базу ветеранів, які потребують реабілітації.

Реабілітацію вже пройшли близько 200 українських захисників

— Якщо проєкт матиме позитивні результати, можливо, місцеві громади чи держава дадуть додаткове фінансування для подальшого розвитку на нашій базі програми з реабілітації ветеранів, — поділився планами головлікар диспансеру.

Заклад готовий працювати з усіма ветеранами, передусім з тими, хто звільнився з військової служби, перебуває в резерві чи з різних причин не зміг отримати офіційного статусу учасника бойових дій. Допомогою зможуть скористатися і мешканці інших регіонів, за умови, якщо знайдуть місце для тимчасового проживання в Одесі.

Диспансер безоплатно допомагав учасникам АТО і раніше. Тут пройшли реабілітацію близько двох сотень ветеранів війни на сході країни. Проте така його діяльність лишалася маловідомою у ветеранській спільноті. Завдяки співпраці з громадськими організаціями, ця робота стане системною.

Надалі планують підписати договір між Лікарсько-фізкультурним диспансером і Національною службою здоров’я України. Тоді всі ветерани Одещини зможуть брати направлення на реабілітацію у своїх сімейних лікарів. У такому разі за їхню реабілітацію, згідно з затвердженими тарифами, платитиме держава.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Реабілітація