ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Собака-сапер і пес-чатовий: у Збройних Силах навчають чотирилапих знаходити вибухівку та нести вартову службу

8 Листопада 2019
Собака-сапер і пес-чатовий: у Збройних Силах навчають чотирилапих знаходити вибухівку та нести вартову службу

Реалії сьогодення змушують Збройні Сили України приділяти чималу увагу кінологам. У вітчизняному війську кінологічна служба досить молода. Вона створена 2017 року. Нині службових собак використовують для охорони військових аеродромів, баз, складів та арсеналів, а також для мінно-розшукових робіт: виявлення вибухонебезпечних предметів, перевірки доріг, місцевості й транспортних засобів. Доглядають за чотирилапими професійні кінологи.

Підготовку кінологічних розрахунків здійснює Центр розмінування Збройних Сил України у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині.

— Службові собаки здатні виявити вибухонебезпечні предмети, які не відшукати навіть металошукачем, — каже інструктор загону підготовки кінологів та собак Центру розмінування молодший лейтенант Денис Гончарук.

Офіцер пояснює, що є такі ділянки місцевості, де пошук вибухонебезпечних предметів може здійснювати лише собака. У такому випадку кінолог і пес працюють у парі, але на певній відстані.

— Свою німецьку вівчарку так видресирував, що вона може виконувати завдання з пошуку вибухівки за декілька десятків метрів від мене. І за результат я впевнений на 100 %, — розповідає молодший лейтенант Денис Гончарук. — Сьогодні наші два кінологічні розрахунки виконують завдання з розмінування в Афганістані. Там собаки взагалі працюють за сто метрів від кінолога.

Відбирають службових собак ще у ранньому віці. Проводячи тестування, визначають: чи підходить пес для мінно-розшукової справи, чи для сторожової вартової служби. Після цього з цуценятами у формі гри розпочинається щоденне тренування з дотриманням режиму дня та харчування. Щоби підготувати доброго собаку-сапера, кінолог має стати для нього справжнім другом, набратися терпіння і щоденно дресирувати. Спочатку пса вчать шукати улюблену іграшку, потім до неї підкладають зразок запаху пороху чи тротилу. Згодом іграшку прибирають, і чотирилапий вчиться шукати сам запах. Для цього у Центрі розмінування створено тренувальні перешкоди та імітацію мінного поля.

Свої особливості є і під час підготовки собак для вартової служби. Пси проходять навики загальної слухняності, інструктори розвивають у них злобу та агресію. Здійснюються практичні заняття із затримання правопорушника, його конвоювання та охорону території, де вони нестимуть службу.

Робота із службовими собаками нині є вкрай актуальна, адже в Україні тривають бойові дії. Рано чи пізно війна завершиться, тоді розпочнеться гуманітарне розмінування Донбасу. І кінологічні розрахунки долучаться до цього копіткого і тривалого процесу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини