Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Снаряди розривалися у повітрі над противником

15 Листопада 2019
Снаряди розривалися у повітрі над противником

На полігоні 235-го міжвидового центру підготовки підрозділів минув черговий етап злагодження бригадної артилерійської групи 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

Три доби бригадні артилеристи вдень і вночі вправлялися у відбитті нападу ворожої ДРГ на артилерійську колону, виконали вогневе ураження місць скупчення бронетехніки та живої сили противника, а потім швидко змінили вогневі позиції.

— Під час навчань ми відпрацювали ураження цілей з допомогою стрільби з дистанційним підривом, коли снаряди розриваються у повітрі над позиціями противника. Це досить складна вправа, яку в бригаді виконували вперше, — зауважив начальник артилерії бригади підполковник Сергій Ліпський. — Завжди прагнемо ставити складні завдання, тоді підлеглим значно легше впоратися з простішими. Наприклад, уночі відпрацювали стрільби з допомогою безпілотників без GPS-навігатора, в умовах роботи ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Навідники в режимі онлайн корегували влучність артилерії.

Роль наставників дісталася досвідченим офіцерам. А керували підрозділами лейтенанти, що недавно прийшли у бригаду. За словами підполковника Сергія Ліпського, функціональний рівень молодих офіцерів-артилеристів, яких готують у Львові, достатньо високий.

— Звісно, в альма-матер велику увагу приділяли теорії і практиці, хоча практичних занять, як на мене, могло бути й більше, — поділився враженнями лейтенант Сергій. — Трохи нервуюся, особливо коли не вдається знищити ціль із першого разу. Намагаюся максимально переймати досвід старших офіцерів саме на полігоні, адже «іспит» складатиму вже на сході країни.

Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Новини, Репортаж