ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Служи, земляче, або Чому в Івано-Франківську ставати контрактником фінансово вигідно

7 Листопада 2019
Служи, земляче, або Чому в Івано-Франківську ставати контрактником фінансово вигідно

Зазвичай ті, хто вагається у виборі: підписувати контракт зі Збройними Силами чи ні, пояснюють це занепокоєнням про фінансовий стан сім’ї. Мовляв, я поїду на службу, а на що ж житиме родина?! Принаймні перших кілька місяців, допоки новоспечений військовослужбовець-контрактник не почне отримувати грошове утримання. Тож місцева влада Івано-Франківська вирішила фінансово підтримувати тих, хто свідомо робить свій вибір на користь професійної військової служби.

Місцевих мешканців, що зголошуються проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах України та інших військових формуваннях держави, преміюють з міського бюджету. Кожна така особа отримує разову матеріальну допомогу у понад 5 тисяч гривень. Сума невелика, але цілком достатня, щоб, наприклад, оплатити комунальні послуги на декілька місяців чи розв’язати якісь інші соціально-побутові проблеми.

Таке рішення було ухвалено торік у грудні у форматі довгострокової програми фінансування мобілізаційних заходів та оборонної роботи Івано-Франківської міської ради на 2019-2023 роки.

Метою цієї програми є створення належних умов для готовності всіх ланок військових організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів України, органів місцевого самоврядування, а також населення, що проживає на території Івано-Франківської міської ради, волонтерів до участі в обороні, вирішенні комплексу завдань щодо підготовки до збройного захисту у разі збройної агресії або відкритого збройного конфлікту.

І, зокрема, на преміювання земляків-контрактників місто виділяє щороку по 700 тисяч гривень з міського бюджету. І це не єдина стаття витрат. Упродовж п’яти років поспіль місто зобов’язалося фінансувати заходи проведення навчальних зборів з військовозобов’язаними, призначеними у загони територіальної оборони. Проведення та підготовку навчань і тренувань підрозділу ТРО. На це передбачено витрати у сумі 1 мільйон гривень загалом на термін дії програми. Не мала сума, якщо розуміти, що обсяг фінансування з міського бюджету для реалізації заходів програми визначається, виходячи з можливостей його дохідної частини.

В Івано-Франківському міському військовому комісаріаті наголошують, що від початку 2019 року до Збройних Сил України на посади солдатського та сержантського складу військової служби за контрактом призвано 61 особу, а також 14 мешканців Івано-Франківська на офіцерські посади. З них понад 40 осіб уклали контракт зі Збройними Силами України вперше. Тож вони можуть розраховувати не лише на допомогу з місцевого бюджету, а й на державну фінансову підтримку — разову виплату, що сягає 14 тисяч гривень!

Відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини