ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія відповість за порушення міжнародного права

12 Листопада 2019
Росія відповість за порушення міжнародного права

У Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочали розгляд позову України проти РФ, яку звинувачують у фінансуванні тероризму та расовій дискримінації в Криму. Про це на брифінгу в Дипломатичній академії заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Основною темою брифінгу стало винесене 8 липня Міжнародним Судом ООН рішення про відкинуті заперечення Росії щодо юрисдикції суду та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Відповідаючи на запитання про наступні кроки Міністерства закордонних справ України, Олена Зеркаль повідомила, що позов був поданий Україною ще 2017 року та його розгляд може тривати до 2023-го. Проте вже зараз Росія змушена виправдовуватися, що завдало величезного удару по її репутації.

— Вони можуть удатися до своєї нормальної практики, до «правової гімнастики», — розповіла заступниця міністра. — Вони можуть стверджувати, що «Бук» вони постачали, не розуміючи, що він може стріляти по цивільному літаку. Звичайно, вони можуть розповідати, що зброя і «Гради» були в шахтах, але все це буде не просто частиною російської пропаганди, але вони фактично зганьблять себе, надаючи такі докази до суду, – сказала Зеркаль.

Вона підкреслила, що, незважаючи на те, визнає чи не визнає РФ свою провину, сам факт підтримки таких звинувачень уже буде великим успіхом для української дипломатії та країни вцілому.

За словами замміністерки, серед звинувачених президент РФ Путін поки що не згадується, але врешті він відповість за свої вчинки. У списку звинувачених є кілька відомих російських політиків та вищих чиновників: Зюганов, Жириновський, Шойгу та інші.

Підготував Олександр Козубенко

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України