ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Росія почала переозброєння. Очевидно, йде підготовка до якоїсь агресії» – Антс Лаанеотс

15 Листопада 2019
«Росія почала переозброєння. Очевидно, йде підготовка до якоїсь агресії» – Антс Лаанеотс

Про це заявив колишній командувач силами оборони Естонії Антс Лаанеотс, розмірковуючи про Латвію як найслабшу ланку в обороні Балтийських країн. Його слова цитує видання ERR з посиланням на етер передачі «Точки над i» на телеканалі LTV7.

Екскомандувач, а нині депутат естонського парламенту вважає, що професійна армія Латвії не здатна захистити навіть свою територію. Генерал Лаанеотс повідомив, що через таку позицію навіть посварився з владою Латвії, але отримав підтримку своєї думки з боку Естонії і Литви.

— Шість тисяч вояків у питаннях оборони Латвії нічого не вирішать. Якщо навіть додати до них 8 чи 11 тисяч добровольців, то це все одно нічого не вирішує, — підкреслив Антс Лаанеотс.

За словами депутата державних зборів – Рійґікоґу,  Латвія витрачає необґрунтовано багато коштів на нечисленну армію.

— Професійна армія, яка наразі є в Латвії, дуже дорога, а резервів не має. У масштабах маленької держави ці збройні сили нічого не зможуть зробити проти східного сусіда, — додав Лаанеотс, який уважає таку ситуація особливо небезпечною, оскільки Росія «почала переозброєння» й очевидно «йде підготовка до якоїсь агресії».

Депутат від Партії реформ порадив Латвії взяти приклад з естонської армії, де існує строкова служба  та яка має резерв із близько 70 тисяч осіб, плюс приблизно 26 тисяч  добровільні мілітарні організації. Антс Лаанеотс нагадав, що естонці регулярно проходять військову підготовку і перепідготовку.

— Усе моляться на допомогу від США, але й у Західній Європі вистачає народу, — заявив колишній командувач естонських збройних сил. — Інша справа, що після закінчення Холодної війни і розвалу Радянського Союзу деформувалися всі силові структури. Так, тут є великі проблеми.

АрміяInform нагадує, що раніше стало відомо про плани Литви збільшити чисельність армії на 25%, з 21,3 до 26,9 тисячі до 2024 року.

Підготував Олександр Козубенко

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України