ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

РФ зобов’язана закрити кримінальну справу проти українських моряків

17 Листопада 2019
РФ зобов’язана закрити кримінальну справу проти українських моряків

Російська Федерація після повернення Україні захоплених кораблів повинна припинити кримінальну справу проти українських моряків. Про це заявив адвокат моряків Микола Полозов, – повідомляє Укрінформ.

Зокрема, Полозов нагадав, що Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня цього року виніс наказ про застосування забезпечувальних заходів, де встановлено обов’язок Російської Федерації негайно повернути Україні малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни-Капу». Крім того, Російська Федерація зобов’язана негайно повернути в Україну 24 членів екіпажів захоплених військових кораблів.

На початку вересня військовополоненим українським морякам був змінений запобіжний захід, і вони змогли повернутися в Україну, зазначив Полозов.

«Таким чином підпункт 1 (b) наказу трибуналу російською владою було виконано. Те саме стосується підпункту 1 (a) про повернення кораблів», – сказав адвокат.

Він додав, що зараз кораблі «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни-Капу» виводять з Керчі, і після їх передачі Україні Російська Федерація зможе надати звіт трибуналу ООН про виконання двох пунктів травневого наказу.

«Після повернення в Україну захоплених моряків та їх кораблів, звичайним і розумним завершенням всієї цієї історії в Росії має бути припинення кримінальної справи проти моряків», – підкреслив Полозов.

Нагадаємо, що сьогодні, 17 листопада, захоплені українські військові кораблі у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії “Генмола” в Керчі. За даними ЗМІ, їх передача Україні планується 18 листопада.

Стежте за нами в Instagram
Новини