ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки провели брифінг за результатами поїздки до населеного пункту Золоте    

6 Листопада 2019
Представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки провели брифінг за результатами поїздки до населеного пункту Золоте     

Представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки поділилися враженнями від поїздки до населеного пункту Золоте.

Участь у брифінгу взяли: голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук; заступники голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла та Юрій Мисягін, а також позаштатний консультант Комітету. Про це повідомляє сайт Верховної Ради України

На початку брифінгу Мар’яна Безугла поінформувала, що у рамках ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки була створена постійна моніторингова місія для парламентського контролю щодо ситуації в зоні проведення операції об’єднаних сил, зокрема, і щодо питань розведення сил і засобів. Вона зазначила, що в рамках цієї моніторингової місії вчора представники Комітету здійснили поїздку в район населеного пункту Золоте. «В ході поїздки ми поспілкувалися з командуванням, з військовими, з місцевим населення, з волонтерами, щоб для себе з’ясувати та вивчити ситуацію», – сказала представник Комітету.

Своїми враженнями про поїздку поділилися учасники моніторингової місії. Так, заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Мисягін розповів, що за період воєнних дій був на багатьох ділянках зони бойових дій. Він поінформував про умови, в яких перебувають сьогодні військові. Зокрема, за його словами, на ділянці, де розташована 72 бригада «чорних запорожців», яка знаходиться саме в Золотому, умови там нормальні, окопи- в людський зріст, загороджувальні укріплення – стоять, бліндажі з бетонними перекриттями – побудовані. «Для людей, військових, які там знаходяться, облаштовані абсолютно нові умови. Ми зайшли на кухню, подивилися як люди харчуються», – сказав Ю.Мисягін, зауваживши, що ця фраза, яка з’являється в мережі про «голі-босі», абсолютно не відповідає дійсності. «Люди перебувають в нормальних людських умовах», – наголосив він і додав, що цю інформацію підтвердили і командувач, і комбриг 72 бригади, котрі супроводжували парламентаріїв.

У ході брифінгу наголошувалося, що в Золотому відбулося дзеркальне розведення – «були відведені наші збройні сили, так і та сторона теж відійшла на певну відстань, тобто відбулося дзеркальне розведення». Також народні депутати учора пересвідчилися, що наші військовослужбовці матимуть змогу у найкоротший термін, у разі провокацій з боку агресора, зайняти свої попередні позиції з мінімальним ризиком для життя для здоров’я як військовослужбовців так і цивільного населення. Члени Комітету зазначили, що деякі ЗМІ повідомляють про те, що позиції не встигнуть швидко підготувати, попереду буде зима і військовослужбовці будуть мерзнути, хворіти і так далі. «Учора ми оглянули всі укріплення та бліндажі, де перебуватимуть військовослужбовців в зимовий час. Все підготовлено на належному рівні, є світло, є тепло, солдати ситі та готові виконувати поставлені перед ними завдання», – зазначили парламентарії та наголосили, що в Золотому ще два тижні не було медичного забезпечення. Тепер там є швидка допомога і будуть вживатися всі можливі заходи, щоб ця територія стала комфортною і придатною для життя з певними перспективами і нормальним майбутнім.

«Ми переконалися, що ніякої «зради» немає, все відбувається планомірно, у нас залишається ще одна точка розведення- це Петрівське. Після чого ми щиро розраховуємо, що питання вдасться вирішити на найвищому політичному рівні, і рухатися далі – до миру», – заявили учасники брифінгу.

Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук розповіла про ситуацію з місцевим населенням та надала коротку довідку про те, які населені пункти підпадають під розведення і скільки людей там проживає. «На ділянці розведення №2 є два населені пункти – Катеринівка і Золоте 4. Село Катеринівка, проживає 217 осіб, з них 11 дітей. У потенційній ділянці розведення будуть знаходитись 150 осіб, з них 7 дітей. Разом дворів 122, підпадають у зону розведення – 86. Населений пункт-сателіт Золоте 4. Ми знаємо, є 5 Золотих: Золоте 1, 2, 3 і 4 знаходяться під контролем української влади, українського центрального уряду, і Золоте 5, (куди, власне, незаконно здійснив свій приїзд депутат Госдуми Журавльов, що було предметом обговорення у ЗМІ), є непідконтрольним українському уряду і військам. Щодо Золотого 4 (раніше Партизанське), проживає 531 особа, з них 76 дітей, в районі розведення – не перебуватимуть. Отже, розведення стосується лише населеного пункту Катеринівка з вищезазначеною кількістю людей, Золоте 4 в районі розведення не перебуватиме. Бажаючих, станом на сьогодні, залишити місце проживання – Золоте, Катеринівка – немає», – повідомила Ірина Верещук.

Парламентарії також поінформували про проблеми, висловлені людьми під час спілкування з народними обранцями. Вони розповіли, що найбільшим негативним чинником, який суттєво впливає на соціально-економічне становище, є значна заборгованість з заробітної плати шахтарям на шахтах держпідприємства «Первомайськвугілля» та пов’язаних з ними працівниками закладів освіти та соціальної сфери. Народні депутати нагадали, що минулого четверга Верховною Радою було проголосовано зміни до Державного бюджету на 2019 рік, якими передбачено мільярд гривень на виплату заборгованості з заробітної плати, про що було поінформовано місцеве населення. Відповідні кошти їм надійдуть до кінця тижня, отже, ця проблема знімається. «Щодо соціальної інфраструктури, є проблема з садочком, зі школою, з дорогою», – поінформували учасники брифінгу та зауважили, що ці проблеми – не більші і не менші, ніж аналогічні проблеми по всій України. Народні депутати поінформували про настрої серед місцевого населення: «Люди дуже добре обізнані з ситуацією, вони підтримують розведення, ми це вчора змогли побачити, почути і обговорити з ними в прямому ефірі. Абсолютно проукраїнськи налаштовані, розуміють і усвідомлюють те, що з ними сьогодні відбувається, довіряють українській владі і українській армії».

Читайте нас в Telegram
Новини, ООС