ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Повернення захоплених кораблів Україні: країна-агресор не забарилася з коментарями

18 Листопада 2019

Військові катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу» вранці 18 листопада передали Україні у відкритому Чорному морі. Вони повертаються в Одесу у супроводі української спецтехніки: буксирів «Титан», «Гайдамаки» та пошуково-рятувального корабля «Сапфір».

Росія повернула Україні кораблі, захоплені торік у листопаді поблизу Керченської протоки. Наразі не забарилася й перша реакція РФ. Кремль переконує, що передача військових кораблів ніяк не пов’язана з рішенням Міжнародного трибуналу ООН.

У МЗС РФ нагадали, що сприймають кораблі «як речові докази конфлікту на Азові». Їхня передача Україні відбулася нібито через те, що російські правоохоронці вже завершили необхідні слідчі дії з кораблями. Їхнє перебування на території Росії для продовження кримінального процесу не потрібно, заявили в російському відомстві. 

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що немає ніякого зв’язку між рішенням Міжнародного трибуналу і передачею Росією Україні трьох кораблів, затриманих російськими прикордонниками торік у Керченській протоці, пише російський «Інтерфакс». 

«Це ніяк не пов’язано з Міжнародним трибуналом. Ніякого зв’язку тут немає і бути не може», — сказав Пєсков у понеділок журналістам.

За його словами, «на цих (українських. — ІФ) кораблях було скоєно порушення державного кордону Російської Федерації, і, відповідно, цим займаються наші прикордонники, Федеральна служба безпеки».

Після того, як стала відома дата проведення «нормандського саміту» — 9 грудня — російські ЗМІ відразу повідомили про наміри РФ повернути Україні захоплені кораблі до цього часу. Однак згодом у МЗС РФ цю заяву спростували і наголосили, що передача не пов’язана із цією зустріччю.

Підготувала Наталія Ткачук

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України