ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пісні в тональності війни

6 Листопада 2019
Пісні в тональності війни

У Центральному будинку офіцерів ЗС України відбувся творчий вечір відомого автора-виконавця, бойового офіцера, волонтера, лауреата першого Всеукраїнського фестивалю «Пісні, народжені в АТО» В’ячеслава Купрієнка. Музикант представив нову пісенну програму в рамках благодійного проєкту «Час народу».

Пісні про війну і мир, солдатів та волонтерів, добро і зло, життя і смерть, кохання й хороших людей прийшли послухати не лише глядачі, які знають Купрієнка з часів його «афганського репертуару», а й чимало молоді. Зокрема і курсанти військових вишів столиці. Кожна пісня В’ячеслава – це маленьке життя, наповнене щирістю емоцій, любов’ю до рідної землі та її захисників. Усе, що лунало зі сцени, завдяки майстерності виконавця знайшло відгук у серцях і душах тих, кому небайдужа творчість Купрієнка і близький патріотичний зміст пісень.

Справжню бурю емоцій і шквал оплесків викликала пісня на слова молодого донеччанина Гліба, який 16-річним юнаком добровольцем пішов на війну і донині служить у підрозділі аеророзвідки ЗСУ.

– Важко було залишити поза увагою сам вірш Гліба і слова «Я сьогодні літав над Донецьком… Чуєш, мамо!.. Над домом літав!!!» – зізнався В’ячеслав Купрієнко. – Вірш «Лелека над Донецьком» не лише просякнутий любов’ю до рідного міста, а й вірою, що столиця шахтарського краю була і є українською землею.

Серед чотирьох прем’єрних пісень емоційністю вирізнялася композиція на слова знаної львівської поетеси Наталії Крісман «Чорно-черлений». Хоча сама Наталія критично поставилася до пісні.

– Бажано, аби В’ячеслав повернувся до першого варіанта виконання пісні, ще емоційнішого, де кожне слово – постріл, – поділилася враженнями Наталія Крісман.

«Чорно-черленим степом
Вітер тужливо квилить,
Злизує в ранах попіл
І зазира до віч.
Десь у траншеї «сепар»
Жде на свою могилу,
Знав би – прийде «двохсотим»
Скарбом своїй вдові…»

У виконанні пісень В’ячеславу Купрієнку допомагали лідер гурту GYPSY LYRE гітарист Геннадій Бондар і скрипаль Олександр Рудик.

У творчому вечорі також узяли участь фіналістка вокального шоу «Голос України» Іванка Червінська, лауреатка Всеукраїнського фестивалю «Червона рута 2019» молода співачка Софія Жукова, лауреат Всеукраїнського фестивалю «Пісні, народжені в АТО» Юрій Сусло, автор книги «Нескорені» Валентина Розуменко і поет Станіслав Чернілевський.

Підтримали благодійний проєкт «Час народу» Міністерство оборони України та Українська асоціація інвалідів АТО.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
MilitaryArt, Публікації