ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Після фронту – війна за свої права

1 Листопада 2019
Після фронту – війна за свої права

У Харківському пресклубі відбувся круглий стіл, де обговорили питання соціального захисту військовослужбовців ЗСУ. До участі залучили ветеранів АТО/ООС, посадовців, громадських активістів. Захід відбувся за сприяння кореспондентів АрміяInform.

Військовим важко придбати житло навіть на пільгових умовах

Ведучий дискусії відомий у регіоні журналіст Олександр Швець одразу ж закликав гостей відійти від взаємних образ і разом спробувати знайти найоптимальніші варіанти розв’язання типових для регіонів проблем.

Головний спеціаліст відділу пільг та житлових субсидій департаменту соцзахисту населення Харківської ОДА Вікторія Романова розповіла про регіональні надбання у наданні житла учасникам бойових дій на Донбасі.

‒ Із 2016 року в області активно працює соціальна програма, де безквартирним екс- та діючим армійцям обласний бюджет передбачив фінансову допомогу в розмірі 40% від розрахункової вартості квартир, а решту вони доплачують самі. На жаль, через високу вартість квадратних метрів не всі можуть придбати житло навіть за такої підтримки. Але рухаємося далі й шукаємо нові можливості допомоги, ‒ розповіла вона.

Інше болюче питання ‒ часті безпідставні відмови у прийнятті на роботу колишніх військових і ветеранів АТО/ООС. Працівник Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лілія Йолкіна закликала частіше звертатися до них, щоб «поставити» на місце недалекоглядних роботодавців.

Хитрощі перевізників

‒ Головна проблема, з якою щодня зустрічаємося – відмова безкоштовно перевозити пільгові категорії громадян, ‒ говорить голова ГО «Ветерани АТО та патріоти» Шевченківського району в місті Харків Рамаз Гаврилов. – Ми й заяви в поліцію писали, і шляхи перекривали на автостанціях. Утім, це питання остаточно не вирішено.

За словами ветерана, найгірше ситуація у віддалених від Харкова куточках області. А в деяких райцентрах вдаються до хитрощів. Там треба повністю оплатити поїздку, а потім їхати в офіс перевізника з купою паперів, щоб отримати грошову компенсацію. Звісно, не в кожного є час і сили на це.

Працівники обладміністрації попросили частіше інформувати їх про такі ситуації, аби реагувати і впливати на недобросовісних перевізників.

‒ Не можна опускати руки в боротьбі за свої права, ‒ говорить депутат Харківського міськради учасник АТО Іван Ракич. – Кілька років тому, після демобілізації, я вступив до одного з харківських вишів і тепер вчуся безкоштовно за їхньою соцпрограмою. Водночас активно зайнявся відстоюванням прав бойових побратимів. Так, не все одразу виходить, але, щоб розв’язати соціальну проблему, слід просто почати її вирішувати. Замість «колючих» обмінів репліками в соцмережах треба приходити на подібні заходи.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини, Соціальний захист