ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: перевірка «корсарів», завойована «бронза» та вкрадені унітази

25 Листопада 2019, 18:02
Підсумки армійського тижня: перевірка «корсарів», завойована «бронза» та вкрадені унітази

АрміяІNFORM продовжує готувати огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився поверненням українських військових кораблів, захоплених РФ у 2018 році, ще однією перевіркою якості бронежилетів для ЗСУ, а також успіхами армійських спортсменів на світових змаганнях.

Захоплені Росією українські кораблі повернулися додому

До порту Очакова прибули захоплені торік Росією українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу». За словами командувача ВМС ЗС України адмірала Ігоря Воронченка, росіяни на згаданих захоплених кораблях демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання, а також познімали навіть плафони, розетки й унітази.

Ще одна перевірка броні

У Міністерстві оборони України для встановлення об’єктивних даних у справі закупівлі бронежилетів «Корсар» створено спеціальну комісію з перевірки їхньої якості. Дослідження відбувалось у лабораторії Центрального науково-дослідного інституту ЗСУ. Технічними умовами визначено, що бронежилети повинні зберігати захисні властивості за умов: експлуатації в діапазоні температур від 40 до 60 градусів Цельсія та в разі атмосферних опадів. Під час перевірки в усіх випадках зразки зберегли захисні властивості та не відбулось пробиття захисного шару.

Крім цього, члени комісії вирішили провести ще одне дослідження, але вже за умов, які не передбачені техумовами. І на одну годину замочили бронежилети у воді. Випробування бронежилетів на пробиття відбулося як з бронепластинами (кулями 5,45 мм і 7,62 мм), так і без них (з м’яким кевларовим пакетом кулею 9 мм ПМ). У першому випадку вироби зберегли рівень стійкості «4», однак виявилося, що після замочування кевларовий пакет бронежилета «Корсар» втрачає захисні властивості. Це свідчить, що діючі технічні умови щодо вказаних бронежилетів недосконалі й потребують доопрацювання.

Армійські спортсмени продовжують заявляти про себе у світі

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях, до складу якої входять армійки Олена Вороніна, Юлія Бакастова й Аліна Комащук разом з Ольгою Харлан, вибороли «бронзу» етапу Кубка світу у французькому Орлеані. У боротьбі за третє місце українки здобули перемогу над угорками з рахунком 45:36.

На аналогічних змаганнях у швейцарському Берні армійські шпажисти Богдан Нікішин, Роман Свічкар, Ігор Рейзлін разом з колегою по команді Анатолієм Гереєм перемогли японців з рахунком 32:31 та принесли до скарбниці української збірної бронзову медаль.

У німецькому Котбусі, де проходив Кубок світу зі спортивної гімнастики, молодший лейтенант Олег Верняєв здобув дві медалі: «золото» у вправах на брусах та бронзову нагороду у вправах на коні.

21 листопада представлено склад української збірної, яка вже в травні представлятиме Україну на «Іграх нескорених —2020» в Гаазі. У національну збірну цього року ввійшло 20 учасників, обраних за підсумками кількох етапів відбору за оновленими критеріями, переданими Фундацією «Ігор нескорених» усім країнам-учасницям. Наразі триває активна підготовка ветеранів-спортсменів для виступу на міжнародній арені. Про цей етап у житті команди «нескорених» докладно читайте на сайті АрміяINFORM.

Новий випробувальний полігон «Ягорлик» майже добудований

На державному випробувальному полігоні «Ягорлик» завершується зведення останнього об’єкта інфраструктури, запланованого на 2019 рік. Підстав для зриву графіка будівництва немає. Там вже запущена сонячна електростанція, працює розвідувальний інформаційний центр для фахівців радіотехнічної і радіоелектронної розвідки. Крім цього, на полігоні встановлені найсучасніші системи відеоспостереження та об’єктивного контролю. Уся інформація в режимі реального часу надходить до чергової зміни, яка відповідає за безпеку, та на командний пункт полігона, звідки керівники навчань спостерігають за діями підрозділів і здійснюють управління військами.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Timeline, Новини