ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: огляд важливих новин

11 Листопада 2019
Підсумки армійського тижня: огляд важливих новин

АрміяІnform продовжує готувати огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився посиленням підготовки військовослужбовців під час міжнародних навчань, а також випробуванням патрульних катерів «ISLAND», що невдовзі зміцнюватимуть безпеку в Чорному та Азовському морях.

У бюджеті-2020 суттєво збільшено видатки на силові відомства.

До другого читання Уряд України пропонує збільшити видатки на МВС, Міноборони, СБУ та Управління держохорони. Зокрема витрати загального фонду державного бюджету на Міністерство внутрішніх справ у 2020 році cтановитимуть 81,6 млрд грн. Отже, у порівнянні з першим читанням держбюджету, видатки збільшені на 12,6%. У поданому у вересні документі вони були на рівні 72,5 млрд грн і не збільшувалися порівняно з 2019 роком. Крім того, видатки на Міністерство оборони України між двома читаннями зросли на 14,8% до 116,1 млрд грн, витрати на СБУ – на 26,5% до 11,9 млрд грн, на Управління державної охорони – на 17,9% до 1,6 млрд грн.

Розведення військ на Сході розпочалось на ділянці №3, в районі Богданівки та Петрівське Донецької області.

9 листопада о 12.00 розпочався практичний етап дзеркального процесу розведення сил і засобів, який триває досі. Донедавна сторони перебували на відстані 1000–1200 метрів одна від одної, нині відстань між ними зросла до близько трьох кілометрів. Водночас тривають заходи на ділянці розведення №2 у районі Золоте-4 Луганської області, а саме очистка місцевості від вибухонебезпечних предметів.

Патрульні катери ISLAND пройшли ходові випробування.

9 листопада катери Військово-Морських Сил ЗС України Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ» успішно пройшли перші ходові випробування в Одесі після тривалого транспортування на борту вантажного судна Ocean Freedom. Після завершення випробувань їх включать до складу ВМС ЗСУ та розпочнуть чергування із забезпечення морської безпеки у водах Чорного й Азовського морів. Нагадаємо, що окрім вже отриманих катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», ВМС ЗС України ведуть переговори щодо передачі від США ще трьох катерів такого типу.

Міжнародні військові навчання – ще один крок у нашому наближенні до стандартів НАТО

У Житомирі на базі 199-го навчального центру десантно-штурмових військ ЗС України завершились багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка — 2019». На території України вони відбувалися втретє. Понад три сотні військовослужбовців з 9-ти країн обмінялись миротворчим та бойовим досвідом, відпрацьовували різні завдання за допомогою системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS.

У Литві розпочались міжнародні навчання «Залізний вовк — 2019», де в рамках спільної міжнародної програми беруть участь і українські військові правоохоронці. Загальна кількість учасників — майже 4 тисячі військових з 11 країн НАТО (Бельгії, Чехії, Великої Британії, Естонії, США, Польщі, Норвегії, Нідерландів, Португалії, ФРН). Основна мета навчань «Залізний вовк» — взаємодія в плануванні та проведенні наступальних і оборонних операцій.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Timeline, Новини, Публікації