ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На вінницькому вокзалі відкрили залу очікування для військовослужбовців-учасників ООС

7 Листопада 2019
На вінницькому вокзалі відкрили залу очікування для військовослужбовців-учасників ООС

Вінниця приєдналася до п’ятірки обласних центрів України, де на залізничних вокзалах військовослужбовці-учасники операції Об’єднаних сил мають змогу відпочити під час поїздки поїздами «Укрзалізниці». Розповідаючи про це журналістові АрміїInform, співробітники Вінницького залізничного вокзалу зауважили, що йдеться не про військових узагалі, а саме про учасників АТО/ООС, причому не обов’язково тих, які перебувають у відрядженні й прямують на Схід чи у зворотному напрямку. Це і ті військовослужбовці, які подорожують під час відпустки, їдуть у звичайні відрядження, не пов’язані з виконанням службово-бойових завдань у районі проведення ООС, а також ті, хто їде на лікування чи повертається з нього.

— При цьому йдеться не лише про військовослужбовця-учасника ООС, а й у разі потреби про членів його сім’ї, — розповідає начальник залізничного вокзалу станція Вінниця філії пасажирської компанії АТ «Укрзалізниця» Олена Михайленко. — Також у разі звернення ми обов’язково надаватимемо можливість відпочити батькам загиблих військовослужбовців.

Підставою для перебування у цій залі очікування є посвідчення учасника бойових дій і залізничний квиток. Інструкцією не обмежено час, але зрозуміло, що йдеться про можливість перечекати тут час між поїздами чи дочекатися відправлення поїзда. Припустімо, якщо військовослужбовець пред’являє квиток на завтрашній потяг, він цілком може відпочити у залі очікування.

Як розповів головний інженер Вінницького вокзалу Сергій Магляк, залу переобладнано з колишнього сервіс-центру. Процес переобладнання зайняв три тижні. У залі було замінено електричні мережі, встановлено бойлер, пральну та сушильну машини. Тут є все для повноцінного відпочинку, і військовослужбовці мають змогу не лише посидіти перед телевізором та зарядити гаджети, як у пересічній платній залі очікування, а й прийняти душ, попрати, висушити й попрасувати одяг. Безпосередньо у залі, що розрахована на 10 місць, є шкіряні дивани, стіл зі стільцями, мікрохвильова піч, чайник, кулер з водою. Відвідувачі у погонах можуть попити чай чи каву, поласувати печивом. І все це абсолютно безоплатно.

— Перед відкриттям зали очікування для військовослужбовців-учасників ООС ми налагодили взаємодію з місцевою владою та волонтерськими організаціями, — продовжує головний інженер. — У разі потреби сюди може залучатися психолог, також волонтери порадять нам, чим ще ми можемо поліпшити відпочинок наших захисників. Адже ці люди заслуговують на пошану й турботу.

Раніше, розповідають на вокзалі, атовцям ішли назустріч та дозволяли безоплатно перечекати у платній залі. Відтепер вони мають на Вінницькому вокзалі своє приміщення з максимальним комфортом.

За неповних дві доби, що минули з моменту відкриття, у залі відпочили вже півтора десятки військовослужбовців. Це як транзитні пасажири, так і ті, хто вирушив у відрядження до району проведення операції Об’єднаних сил та ті, хто повертається з лікування у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону.

Звичайно, перебуваючи на відпочинку у цій спеціалізованій залі, необхідно пам’ятати й про правила поведінки. Адже порядок на «Укрзалізниці» не менш суворий, ніж в армії. Пристойна поведінка, куріння у відведених для цього місцях, заборона вживання спиртних напоїв — ось основні вимоги до відвідувачів. Натомість — повноцінний відпочинок в очікуванні потяга.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини