ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Місія здійсненна

2 Листопада 2019
Місія здійсненна

Команда лікарів із Канади та України повертає естетику життя пацієнтам із посттравматичними дефектами

Упродовж тижня у Львові на базі лікувальних медичних установ працювала команда канадських лікарів, яка разом з українськими колегами виконала низку реконструктивних втручань пацієнтам із потребою виправлення естетики форм певних органів, а також тим, які нагально потребували відновлювальної пластичної хірургії.

Як розповів під час брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, медичні спеціалісти з центру Sunnybrook Health Science Centre (м.Торонто) на чолі з головою Канадсько-Української фундації, керівником програми для дорослих з вирішення потреб пацієнтів із посттравматичними, краніофаціальними деформаціями у Sunnybrook Health Science Centre професором Олегом Антонишиним надавали допомогу насамперед військовослужбовцям – ветеранам Антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), а також іншим категоріям громадян України.

– У нашому місті представники фундації працювали у двох місцях:  на базі 8-ї міської клінічної лікарні та тут – в Центрі. На завершення сьогоднішнього дня 24 військовослужбовці отримають належну допомогу від пластичних хірургів. Чому отримають? Тому, що навіть під час цього заходу колеги працюють в операційних і на пана Олега вже чекає наступний пацієнт. Зі свого боку професор Олег Антонишин розповів присутнім про те, як відбувалася підготовка до вже сьомого (!) медичного десанту з Торонто

– Наша команда – це шість лікарів, які спеціалізуються в галузі пластичної та реконструктивної хірургії, також з нами прибули два анестезіолога і три операційні медичні сестри, – розповів пан Антонишин. – З 2014 року різними складами ми працювали у Києві та Одесі, а цього року приїхали до Львова. За цей час ми надали кваліфіковану спеціалізовану допомогу чотирьом сотням громадян. Перед цією поїздкою, з огляду на здобутий досвід, ми попросили наших колег провести попередній відбір пацієнтів. Маю сказати, що з цим львів’яни чудово впоралися: були проведені усі необхідні консультації з пацієнтами-кандидатами, передопераційні обстеження з усіма необхідними та додатковими етапами. Тож коли ми вже були готові виїхати, то мали повне розуміння того, з якими патологіями матимемо справу і яке устаткування необхідно взяти з собою.

Упродовж подальшого спілкування лікар розповів у межах допустимого про те, з чим довелося працювати спільним командам. За його словами, в одному з випадків необхідно було провести складну ринопластику 17-річному юнакові, який у дворічному віці отримав важкий опік обличчя і до цього часу йому було вкрай складно дихати носом.

– До цієї операції були залучені два спеціалісти в галузі мікрохірургії: один із Центру, інший – з міської лікарні. Їм та іншим учасникам операції довелося провести кропітку роботу, аби в результаті поновити структуру носа і наш пацієнт зміг у подальшому повноцінно ним дихати. Це оперативне втручання було дуже довгим і роботу було завершено десь близько десятої години вечора. Але результат того вартий.

В іншому випадку ми провели косметичну операцію пацієнтові, який отримав важкі поранення під час оборони Луганського аеропорту. Військовослужбовець переніс чималу кількість оперативних втручань і тут – в Україні, і у нас – в Канаді. Сподіваюсь, що після загоєння його обличчя позбудеться низки шрамів.

Також професор Олег Антонишин розповів про те, що за діями команд мали можливість спостерігати інші медичні спеціалісти за межами операційних. Задля цього в медичних установах були обладнані мультимедійні стенди.

Також у Львові в межах роботи представників Канадсько-Української фундації відбувся спеціалізований симпозіум, в роботі якого взяли участь 138 представників медичних установ зі всіх куточків України.

На завершення брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда подякував канадським партнерам за підтримку та висловив переконання в тому, що завершиться лише операційний день, а спілкування продовжиться і надалі, адже вже окреслено чимало перспективних питань щодо подальшої співпраці.

Довідка. У квітні 2014 року Канадсько-Українською Фундацією, за сприяння директора гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців, була ініційована та проведена в Україні oцінка потреб та визначення оптимальних засобів задоволення медичних потреб громадян, поранених під час протестів на Євромайдані. Попри те, що лікування основних поранень проводилося постраждалим в умовах наявності значних ресурсів, вторинні посттравматичні дефекти та деформації не виправлялися. Наразі в Україні недостатньо ресурсів та технологій, необхідних для ефективного усунення цих посттравматичних порушень.

Канадсько-Українською Фундація – це неприбуткова місія, що складається з добровольців, метою якої є, зокрема, задоволення потреб у проведенні реконструктивних операцій громадянам із посттравматичними дефектами. Проведення хірургічних втручань для пацієнтів є безкоштовними, а допомога надається на рівні світових стандартів. Метою місії є об’єднання знань і ресурсів медичного персоналу з Канади та України, аби вилікувати якнайбільше пацієнтів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Військова медицина, Новини