ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майор запасу Олексій Зюбін здобув перемогу в бізнесі та на стадіоні

7 Листопада 2019
Майор запасу Олексій Зюбін здобув перемогу в бізнесі та на стадіоні

Перші місяці цивільного життя майор запасу  Олексій Зюбін  із Харкова навчався на спеціальних курсах за Програмою «НАТО – Україна», що передбачає перепідготовку і соціальну адаптацію колишніх військовослужбовців із базовою вищою освітою.

Заняття за спеціальністю «менеджмент та ділове адміністрування» відбувалося на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «ХПІ» – давнього партнера Альянсу в Східному регіоні.

– Позаду залишилися 26 років служби в Збройних Силах України, – говорить офіцер запасу. – Проте адаптацію до нового статусу військового пенсіонера пережив абсолютно спокійно. Адже не було часу на погані думки, сидів за партою. До занять поставився з відповідальністю, по-військовому. Зовні я також змінився, бо серйозно зайнявся спортом: бігаю двічі на день і вже переміг у кількох регіональних змаганнях із легкої атлетики.

Особливо старанно Олексій слухав лекції з економіки, ведення документації приватного підприємства та фінансового звіту, що передбачені українським законодавством.

– Після першого місяця навчання та здобуття первинних навиків ми із давнім товаришем ризикнули відкрити магазин товарів для домашніх тварин. Спочатку було важко, та безцінні поради викладачів поступово посприяли тому, щоб міцно стати на ноги, – пригадує Олексій.

Наразі молодий приватний підприємець, опанувавши тактику ведення малого бізнесу, виходить уже на «стратегічний» рівень – працює над відкриттям другого магазину, а в перспективі – створення мережі зоомаркетів.

– В армії мене навчили тому, що після отримання завдання, треба добре обдумати його, а потім ­– якісно і своєчасно виконати. Так само в бізнесі. Єдина різниця полягає в тому, що твої помилки сильно б’ють по кишені. На курсах НАТО я став по-новому мислити. Адже бізнес – це не лотерея, а розуміння своїх можливостей та вміння прогнозувати. Приміром, знаю, де можна вкласти гроші, а коли – краще почекати. Я вже порадив усім своїм побратимам теж пройти це корисне навчання, – підсумував він.

Разом із Олексієм Зюбіним курси НАТО за спеціальністю «менеджмент та ділове адміністрування» успішно пройшов ще 21 колишній армієць.

За сприяння країн Північноатлантичного договору захисники України проходять перепідготовку в Харкові із 2009 року.  За цей час уже понад 1700 колишніх захисників України стали фахівцями із менеджменту, комп’ютерних технологій чи покращили свої знання з іноземної мови. Чимало наших випускників, підкуті новими знаннями, нині обіймають престижні посади.

Загалом, із 2000 року – відколи НАТО стало навчати звільнених військовослужбовців, уже близько 12 тисяч українців отримали нові спеціальності. Водночас більшість випускників даного освітнього проєкту, що  охопив 75 міст України, скористувалися новими знаннями та відносно швидко знайшли достойну роботу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Life story