ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Комітет WADA рекомендував відсторонити Росію від міжнародних спортивних змагань на 4 роки

26 Листопада 2019
Комітет WADA рекомендував відсторонити Росію від міжнародних спортивних змагань на 4 роки

Російським спортсменам заборонять брати участь не тільки в Олімпійських іграх у Токіо, а й у низці інших великих спортивних змагань – таких, як Паралімпійські ігри, Юнацька олімпіада та чемпіонати світу.

Комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендує заборонити Росії на чотири роки брати участь у глобальних спортивних змаганнях, повідомляє The New York Times.

Слідчі комітету виявили, що російські чиновники видалили невдалі допінг-тести з бази даних, поданої до антидопінгового регулятора. Якщо рекомендацію комітету погодять, то російським спортсменам заборонять долучатися не тільки до Олімпійських ігор у Токіо, а й до низки інших великих спортивних змагань. На Олімпіадах російські спортсмени зможуть виступити тільки у нейтральній формі. Використання російського прапора – заборонено, навіть якщо атлети з РФ завоюють золоті медалі, під час нагородження гімн Росії на честь свого тріумфу вони не почують.

Делегації з РФ не братимуть участі в офіційних заходах. Також представників цієї держави виключатимуть зі складу різних спортивних комітетів та рад.

Запропоновані санкції включили в доповідь, підготовлену комітетом на чолі з британським юристом Джонатаном Тейлором. Комітет кілька років розслідував дотримання Росією глобальних антидопінгових правил після скандалу, що розгорівся у 2015 році.

Нагадаємо, після Олімпіади-2014 у Сочі WADA виявила масову фальсифікацію проб російських спортсменів, організовану на державному рівні. Тоді Росію позбавили права участі на Олімпіаді в Ріо 2016 року, а також на Олімпіаді у Пхьончхані торік. Лише деякі спортсмени виступили під нейтральним прапором.

Комітет з відповідності Всесвітньої антидопінгової аґенції (WADA) також рекомендував виконкому організації визнати національне антидопінгове агентство РФ РУСАДА таким, що не відповідає антидопінговому кодексу.

У жовтні цього року глава РУСАДА Юрій Ганус визнав заміну результатів тисяч допінг-тестів російських спортсменів.

На думку Гануса, дані про проби на допінг «приховували і замінювали» в Росії, щоб захистити репутацію й нинішню позицію колишніх видатних атлетів, які тепер займають різні посади в російському уряді чи є високопоставленими спортивними чиновниками.

Остаточне рішення щодо запропонованих покарань мають ухвалити 9 грудня в Парижі під час засідання колегії WADA. Очікується, що колегія погодиться з рекомендаціями, проте рішення Організації можна буде оскаржити в Спортивному арбітражному суді. Примітно, що того ж дня у Парижі має відбутися зустріч «нормандської четвірки»…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України