ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Хорватія підтримає Україну під час головування в ЄС

30 Листопада 2019, 17:03
Україна і Хорватія досягли згоди про те, що Україна буде пріоритетом порядку денного головування Хорватії в Раді ЄС.

Як повідомляє Урядовий портал, у першому півріччі 2020 року Хорватія вперше в своїй історії очолюватиме Раду ЄС.

Під час робочого візиту до Хорватської Республіки віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністром закордонних та європейських справ Хорватії Горданом Грличем-Радманом і головою парламентського комітету Хорватського Сабору з європейських справ Домагоєм Іваном Мілошевичем.

Хорватія підтвердила налаштованість і надалі рішуче підтримувати територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, продовжуючи санкції ЄС проти Росії. Окрім того, до кінця року Хорватія профінансує лікування ще однієї групи українських військовослужбовців.

Під час зустрічі Андрей Пленкович прийняв запрошення Володимира Зеленського відвідати Україну під час головування Хорватії у Раді ЄС.

Під час цього візиту Кулеба звернув особливу увагу на пріоритети європейської інтеграції України та обговорив можливості їх підтримки під час хорватського головування в Раді ЄС. Серед іншого, були згадані інтеграція України в енергетичний та цифровий ринки ЄС, посилення митної співпраці, оновлений порядок денний співпраці з ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, укладання Угоди про відповідність та прийнятність промислової продукції, т. зв. «промисловий безвіз».

«Головне, чого ми прагнемо – прискорити інтеграцію з ЄС у тих сферах, де її відчують українські громадяни та бізнес. Ми хочемо якнайшвидше отримати «промисловий безвіз» для українських товарів, спрощення митних процедур та умов ведення бізнесу, наблизити наші ринки та основні сфери життя до європейських норм та правил», – додав Дмитро Кулеба.

Читайте нас в Telegram