ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Холодноярці вступили у бій

7 Листопада 2019
Холодноярці вступили у бій

Командир канадського контингенту військової місії UNIFIER високо оцінив бойовий гарт військовослужбовців бригади «Холодний Яр».

Упродовж місяця військовослужбовці бригади «Холодний Яр» підвищують професійну майстерність і тренуються під опікою українських інструкторів та їхніх іноземних колег на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Бойове злагодження колективу відбувається в межах «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи — Україна» (Joint Multinational Training Group — Ukraine) за безпосередньою участю військових із США, Канади, Польщі, Литви, Данії, Швеції та власне України.

Як розповів капітан Олексій Лучик, навчання проходять у форматі від простого до складного.

— На початковому етапі інструктори працювали з особовим складом відділень, а потім взводів у контексті ведення спільних дій і використання штатної техніки й озброєння в різних видах бою. Потім відпрацьовували дії піхоти й екіпажів бойових машин. Разом з бійцями навчався і командний склад — офіцери розробляли, планували та формували бойовий наказ для підрозділів згідно з міжнародними військовими стандартами, — зазначив український інструктор.

Варто додати, що вдосконалення бойової майстерності було б неповним без практичного відпрацювання набутих навичок і здобутих знань. Тож одним з очікуваних усіма учасниками вишколу етапів стали ротні тактичні навчання з бойовою стрільбою. А неочікуваною виявилася незапланована ввідна від її величності погоди — скісний листопадовий дощ.

За умовами навчального дня бойовий порядок однієї з наших піхотних рот ледь не було порушено внаслідок ворожих дій. Однак завдяки розвідникам наміри ворога було завчасно викрито, що дало можливість підготуватися до зустрічі. Як противник став досяжним для вогневих засобів, холодноярці вступили у бій. Піхота противника була змушена спішитися та залягти й відкрити вогонь у відповідь. З метою посилення стійкості оборони та реалізовуючи здобуту ініціативу, командир нашого підрозділу вирішує ввести в бій бронегрупу й інші підрозділи. Унаслідок ворога було знищено…

Загалом заняття дало його учасникам можливість системно виконати вогневі завдання зі штатної зброї, танковим екіпажами — здійснити бойові стрільби штатним артилерійським пострілом, а екіпажам БМП — відпрацювати дії вогневої підтримки підрозділу, що оборонявся. Військовослужбовці вправлялися у знищенні мішеней на різних дистанціях у складних погодних умовах. Крім того, молодші командири набули практичного досвіду організації взаємодії під час відбиття нападу противника.

У наступні дні на військовослужбовців бригади «Холодний Яр» чекають не менш насичені навчальні дні.

Варто додати, що командир канадського контингенту військової місії UNIFIER, що бере участь у тренуваннях підрозділів Збройних Сил України підполковник Джефрі Туп високо оцінив бойовий гарт військовослужбовців 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».

— Вони мають дуже потужну мотивацію, знання та практичний досвід ведення бойових дій в умовах сучасного бою. Так, їм дещо не вистачає інших знань, але їх вони здобудуть під час подальшого навчання. Загалом військовий колектив має високий рівень підготовки, — відзначив підполковник Джефрі Туп.

Фото з архіву бригади «Холодний Яр»

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Вишкіл, Новини