ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Форпост» об’єднує  дітей зі всієї України

15 Листопада 2019
«Форпост» об’єднує  дітей зі всієї України

У Києві розпочався Всеукраїнський форум військово-патріотичних організацій «Досвід мужніх». Упродовж двох днів понад пів сотні учасників із усієї України спільно з представниками оборонного відомства обговорюватимуть розвиток військової патріотики. А ще – формування оборонної свідомості в українському суспільстві.

Серед найпотужніших організацій, представлених на форумі, – Вінницький військово-патріотичний клуб «Форпост». Його засновник – колишній військовий та вчитель предмета «Захист Вітчизни» Федір Водянюк.

– З початком війни молодь Вінниччини прагнула більше дізнатися про військо, наших бійців, сучасне озброєння. І от у 2015 році я зважився створити заклад, в якому військовій справі вчилися б діти різного віку, – розповідає чоловік. – Починав із невеличкого підвального приміщення в Ямполі, яке за кілька років виросло до повноцінного клубу.

Масштаби діяльності «Форпосту» вражають не тільки різноманіттям занять, а й кількістю учасників. Тут є класи військової підготовки, мініполігон з тактичною смугою перешкод. Нерідко у «Форпості» збираються школярі для навчально-польових зборів з предмета «Захист Вітчизни». Тут відбуваються Військово-патріотичні збори з рукопашного бою «Ми майбутні захисники твої, Україно!», а також найпопулярніший серед школярів зі всієї України десятиденний військово-спортивний вишкіл «Щит і Меч».

– На тактичній смузі перешкод юнаки й дівчата набувають знань і практичних навичок, необхідних майбутнім захисникам України, – розповідає Федір Водянюк. – До прикладу, це і парашутно-десантна, гірсько-штурмова, тактична, вогнева, інженерна, військово-медична підготовка, топографія та рукопашний бій. Діти навіть можуть виконати стрибок з парашутом. Організовуємо і марш-кидки від 3 до 20 км та туристичні походи по всій країні на кшталт 130-кілометрового у Карпати, де вихованці пройшли практику з виживання, дружби, взаємодопомоги, школу розвідника та рятувальника.

Вихованці клубу беруть активну участь у різноманітних військово-патріотичних іграх, як от «Вояцький дух» на базі 169-го навчально-тренувального центру ЗСУ «Десна». Цікавлять «форпостівців» і військово-спортивні турніри та збори на базі Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова, а також заняття з рукопашного бою.

– Постійно проводимо екскурсії до військових частин і музеїв, запрошуємо бійців до нас. Ще в перші роки функціонування клубу побачили результат роботи – наш вихованець пов’язав життя з армією. Тепер він вже не учень, а вчитель у клубі. Тож висновок один – ми йдемо правильним шляхом, – підсумовує Федір Водянюк.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини