ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Естонія вимагає повернути окуповані Росією території

20 Листопада 2019
Естонія вимагає повернути окуповані Росією території

В Естонії час від часу політики висувають вимоги повернути землі, які перейшли до Росії після окупації республіки в 1940 році. Чергове збурення серед московських патріотів викликав допис голови естонського парламенту (Рійґікоґу) Хенна Піллуааса.

На своїй фейсбук-сторінці член Консервативної партії відповів на заяву представника російського МЗС Бєляєва про недійсність Тартуського мирного договору 1920 року між країнами, посилаючись на який Естонія вимагає землі, на які начебто не має права.

Піллуаас пише, що «непризнання Тартуського мирного договору по суті означає непризнання Естонської Республіки». Він, на думку політика, є свідоцтвом про народження Естонії та однією з найважливіших основ її державності. Хенн Піллуаас зауважує: «В Естонії немає територіальних претензій до Росії. Ми не хочемо жодного квадратного метра російської території. Ми лише хочемо, щоб наші повернулися».

— Росія анексувала близько 5 % території Естонії, — написав спікер Рійґікоґу, порівнюючи це із ситуацією з окупацією Росією українського Криму.

Піллуаас нагадує східним сусідам, що естонсько-російський державний кордон установлено саме Тартуським мирним договором, який досі перебуває в реєстрі ООН чинних міжнародних договорів.

— Саме в цих межах усі країни визнали Естонію, — наголошує голова парламенту.

АрміяInform нагадує, що Тартуський договір, укладений між Естонією та Радянською Росією 2 лютого 1920 року, визначав кордон між державами. У 1940 році Росія привела до влади прихильний до комуністів уряд, а потім на його прохання ввела на територію Естонії свої війська. Після цієї «мирної окупації» частина території країни відійшла до складу РРФСР, яка відмовилася признавати Тартуський договір.

У наш час, після поновлення незалежності Естонії, протягом 1994–2005 років тривали переговори про узгодження естонсько-російського кордону. Парламент балтійської республіки включив у преамбулу укладеного договору згадку про Тартуську угоду, що не сподобалося російській стороні, яка відкликала свій підпис. Процес узгодження кордону залишився юридично незавершеним.

Новий договір уряди країн підписали після переговорів 2012–2014 років. Проте естонський парламент досі не дійшов згоди щодо його ратифікації, проти якої активно виступає частина депутатів Рійґікоґу, які хочуть повернути землі, що наразі входять до складу Псковської та Ленінградської областей Росії.

Підготував Олександр Козубенко

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України