ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Експерти НАТО розповіли, чому в сучасній війні потрібно думати про інформаційний захист військових

17 Листопада 2019
Експерти НАТО розповіли, чому в сучасній війні потрібно думати про інформаційний захист військових

В інтерв’ю Укрінформ полковник Пеетер Талі, заступник директора рижського центру НАТО (NATO Strategic Communications Centre of Excellence) та менеджер центру по зв’язках з громадськістю Лінда Цуріка заявили, що соціальні мережі сьогодні кардинально змінюють інформаційний простір, через що в сучасній війні потрібно думати також і про інформаційний захист військових.

– Подібно до того, як у звичайній війні для збереження життя солдат – потрібно використовувати сталеві бронемашини, бронежилети, каски, певний захист потрібен і в інформаційній сфері, щоб запобігти ворожому впливу на їхню свідомість, на бажання, на розуміння процесів, на психологічну і моральну сферу загалом, – говорить Лінда Цуріка.

Експерти зазначають, що з кожним поколінням мейнстрімні медіа споживаються все менше. Натомість, нові знання, інформацію люди знаходять у соцмережах. В цьому не було б нічого поганого, якби не одна обставина. Сьогоднішні соціальні мережі – це як Дикий Захід часів ковбоїв. Хтось сказав, що інформація – нафта нашої ери. Так от, виходить, що нафта ця видобувається зараз в диких, нерегульованих умовах. Точніше – в умовах, слабо регульованих законом, загальними правилами. А це означає, що соцмережі й увесь діджитальний простір надає велику кількість можливостей для маніпуляцій, пропаганди, здійснення впливу і навіть напряму кримінальних справ.

За словами Пеетера Талі, кризу класичної журналістики вдало використовує Кремль і намагається дискредитувати поняття «свободи слова». Адже так російським пропагандистам легше сіяти інформаційний туман і хаос, поширюючи при цьому установку не вірити журналістам, політикам й військовим.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Публікації