ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Донбас вшановує пам’ять мільйонів невинно закатованих голодом українців

22 Листопада 2019
Донбас вшановує пам’ять мільйонів невинно закатованих голодом українців

У Маріуполі військовослужбовці Донецького гарнізону взяли участь у скорботних заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.

Біля меморіалу жертвам Голодомору та політичних репресій ця трагічна сторінка в історії України зібрала разом військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби, представників органів місцевого самоврядування та молодь міста.

О 16-й годині присутні вшанували пам’ять мільйонів жертв Голодомору хвилиною мовчання.

– Вже кілька років поспіль Україна знову потерпає від агресії російського сусіда. Загарбницька сутність цієї тоталітарної держави за всі роки не змінилася. Тисячі людей і нині приречені на смерть тільки тому, що вони є українцями, – наголосив начальник Донецького гарнізону, військовий комісар Донецького обласного військового комісаріату полковник Олександр Сергєєв.

За словами заступника командира батальйону морської піхоти з морально-психологічного забезпечення лейтенанта Петра Олексюка, завтра кожен може згадати загиблих українців та запалити свічку на своєму підвіконні. Мета цієї акції – об’єднати українців усього світу задля пам’яті про один із найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

Нагадаємо, що традицію ставити запалену свічу у вікні своїх осель на знак вшанування жертв геноциду українського народу ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс. Зокрема, Джеймс Мейс писав: «Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Новини світу та України