ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До Білорусі надійшла перша партія російських винищувачів Су-30

14 Листопада 2019
До Білорусі надійшла перша партія російських винищувачів Су-30

До Білорусі надійшли перша пара із 20-ти замовлених російських винищувачів Су-30СМ. Як повідомляє інформаційне агентство GuildHall з посиланням на міністерство оборони республіки, білоруські військові керівники підкреслили, що «літаки значно підвищать бойовий потенціал збройних сил, збільшать можливості з прикриття військ і об’єктів від ударів засобів повітряного нападу, патрулювання повітряного простору, виявлення та знешкодження повітряних і наземних цілей, вирішення завдань бойового чергування».

Довідково: винищувачі Су-30СМ покоління «4+» розроблені компанією «Сухий», серійно виробляються на Іркутському авіазаводі корпорації «Іркут». Вони створені на базі експортних Су-30МКІ, які поставляються до Індії (де періодично падають). Крім цієї країни, літаки продаються до Казахстану, Алжиру та Малайзії. У ЗС РФ на озброєнні перебувають 116 таких винищувачів, які, зокрема, брали участь у війні в Сирії.

АрміяInform нагадує, що в червні 2017 року міноборони Республіки Білорусь уклало перший з 2015 року контракт із Росією про поставку бойових літаків: наші північні сусіди замовили 12 винищувачів Су-30СМ виробництва корпорації «Іркут» на суму близько $600 млн. Про це стало відомо під час проведення авіасалону у французькому Ле-Бурже.

— ВПС і війська ППО білоруської армії отримають могутній інструмент для гарантування воєнної безпеки, — заявили представники міністерства оборони Білорусі.

Це найбільший разовий контракт між Росією і Білоруссю за останній час. Раніше за двома контрактами 2012 і 2015 років білоруси отримала 8 літаків Як-130 та 2 батареї зенітно-ракетних комплексів «Тор М2». Після 2015 року відносини між країнами щодо поставок озброєння загальмувалися через відмову Білорусі дозволити розміщення на своїй території російської військово-повітряної бази. Президент РБ прямо заявив, що замість побудови бази Росія могла би надати Білорусі літаки Су-30.

Проте, незважаючи на укладений контракт, Росія не могла поставити Су-30 до 2019 року через запроваджені проти неї санкції та відповідні складнощі з виготовленням деяких деталей літака.

Підготував Олександр Козубенко

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України