ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дієвіше за вибух 152 мм і влучніше за снайперську кулю…

4 Листопада 2019

На вигляд цей шматок паперу дуже схожий на популярну в Росії купюру у 100 рублів. Колірна гама, розміщення малюнків і навіть розмір теж збігаються. Проте… це не гроші країни-окупанта, а дуже потужна українська психологічна зброя, якою ми підтримуємо наших громадян на тимчасово окупованій території сходу України. Цю листівку розробили, роздрукували та «випустили в обіг» на території ОРДЛО волонтери разом з військовослужбовцями Збройних Сил України.

— Я сам з окупованого Донецька, — розповів АрміїInform автор листівки (з відомих причин його прізвище не називаємо). — Після окупації мого рідного міста я змушений був переселитися. Та при цьому не втратив зв’язків зі своїми рідними і близькими. Через них я знаю, що на окупованих територіях живе багато людей, які чекають на прихід України. Ця наша листівка як жест підтримки для них і спосіб показати окупантам, що не такі вони і захищені, перебуваючи навіть у таких містах, як Донецьк чи Луганськ.

Дизайн листівки був вибраний не випадково. Адже просте звернення до громадян люди бояться брати — надто жорстоко працює репресивна машина на окупованих територіях. За словами очевидців, за листівку з українським змістом нащадки катів НКВС можуть скалічити, а потім ще присудити тривалий термін ув’язнення. Тому звичайні листівки так і залишаються на землі. Інша справа така от купюра! Піднявши її, патріот України лише усміхнеться, а російському найманцю вона «обпалить» руки і вселить жах, що далеко не всі підтримують його збройну агресію.

Завдяки спільним старанням відповідних служб Збройних Сил України та волонтерів, «сторублівки» методично з’являються на вулицях, прилавках, зупинках громадського транспорту в окупованих містах і селах. За словами очевидців, ці маленькі папірці мають ефект потужного вибуху, хоч і не руйнують нічого навколо, бо потраплять влучно, по-снайперськи, у ціль. Окупанти, побачивши ці листівки, задіюють цілі спецзагони, щоб заблокувати той чи інший район і зібрати всі екземпляри цього послання з вільної України. А ми зі свого боку такими акціями показуємо, що Україна пам’ятає про тих, хто поки що не може вільно дихати, потрапивши під гніт «руського міра».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, ООС