ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Діти з вулиці» навчаються у ХНУПСі

12 Листопада 2019
«Діти з вулиці» навчаються у ХНУПСі

Польоти на бойових літаках і вертольотах, опанування складної техніки протиповітряної оброни, інноваційні підходи до підготовки офіцерів — усе це про Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Духовному розвиткові курсантів теж приділяють чимало уваги. Сцена клубу видового вишу майже ніколи не пустує: там співають, танцюють чи показують вистави. Майбутні офіцери розкривають свої таланти, роблячи це з великим задоволенням.

До сузір’я творчих колективів університету входять кілька вокальних і танцювальних гуртків, а віднедавна діє театральна студія.

 

Вокальні супутники творчої орбіти

Найстарший творчий колектив — вокальний ансамбль «Екіпаж». Десятки років поспіль артисти дарують глядачам позитивні емоції, оспівуючи, зокрема, романтику п’ятого океану.

— «Екіпаж», безумовно, є гордістю ХНУПСу, — розповідає його художній керівник, працівник ЗС Олександр Качала. — Наш репертуар складається здебільшого з ліричних пісень, з якими ми неодноразово виступали на міжнародних та національних фестивалях. Носимо звання лауреатів Всеукраїнського фестивалю «Пісенний вернісаж» і Міжнародного фестивалю «Козацькому роду нема переводу».

Іншим супутником творчої орбіти ХНУПСу вважають вокальний ансамбль «Форсаж». У репертуарі широко використовують власні військово-патріотичні композиції, а також відомі естрадні пісні та найкращі світові хіти.

Дружня та жартівлива атмосфера в групі, створена її художнім керівником майором Кондратьєвим, приваблює молодь.

Ще на першому році навчання в ХНУПСі у вокальну діяльність з головою занурилася нинішня солістка «Форсажу», курсантка-п’ятикурсниця інженерно-авіаційного факультету Ксенія Кагірова.

— Пісня для мене стала тією стартовою швидкістю, яка рухатиме далі по життю, — вважає дівчина. — Я не створюю ілюзій щодо подальшої творчої кар’єри, не потребую й великого визнання. Просто не співати вже не можу. Сцена допомагає мені правильно планувати свій час, краще вчитися. До розв’язання поставлених військових завдань стала більш творчо підходити, як на сцені — з орієнтиром тільки на перемогу, — зауважила майбутній офіцер.

У ритмі танцю

До майстерні талантів ХНУПСу входить і ансамбль сучасного танцю «Діти з вулиці». Крім курсантів, тут займаються ще діти військовослужбовців. Процесом розвитку вже багато років керує професійний хореограф і балетмейстер, працівник ЗСУ Олена Шкрум.

— Періодично ми робимо подарунки всім своїм прихильникам, ставимо окремі вистави, приміром, концерти Happy Dance. Щозими готуємо новорічні та різдвяні свята для маленьких українців. Також беремо участь в організації конкурсів краси серед курсанток. Перед кожним з подібних заходів «Діти з вулиці» годинами відпрацьовують рухи, доводячи їх до досконалості, щоб зробити свято, — сказала Олена Шкрум.

Наймолодшим танцювальним колективом ХНУПСу поки лишається АвіаторStyle. За свою п’ятирічну історію хлопці та дівчата вже двічі ставали лауреатами міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна». Танцівники-аматори тримаються своїх новаторських принципів і намагаються завжди бути в авангарді сучасної хореографії.

 

Театральні перемоги

Торік з прем’єрою вистави «Примадонни», написаної американським драматургом Кеном Людвігом, у клубі університету вперше заявили про себе вихованці театрального гуртка.

Ініціатори його створення — викладачі кафедри філософії вишу. На їхню думку, передумовою стали потреба передати хлопцям і дівчатам любов до театру й розширення їхнього кругозору.

 

Гастролі кожедубівців

З моменту початку бойових дій на Донбасі артисти ХНУПСу 42 рази побували у польових таборах учасників АТО/ООС, де виступили з концертами. Своєю творчістю вони розважили поранених бійців, що перебували у 65-му військово-мобільному госпіталі та Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону. Майбутні офіцери піднімали настрій і цивільному населенню Слов’янська, Святогорська, Краматорська, Бахмута й інших прифронтових містечок. Також виступами радували воїнів бойових частин, розташованих на Харківщині.

Слід сказати, що артисти у погонах беруть активну участь у громадському житті регіону. Приміром, майор Кондратьєв написав пісню Welcome to Kharkiv!, яка рішенням організаторів «Євро-2012» стала неформальним гімном Харкова під час проведення міжнародних футбольних баталій. Й досі цей музичний твір лишається візитівкою півторамільйонного міста, його виконують на важливих заходах чи зустрічах гостей із-за кордону.

За словами командування ХНУПСу, в університеті налагоджені тісні дружні зв’язки з різними культурними установами, відомими співаками та колективами по всьому світу.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації