ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Декілька десятків СБА «Новатор» надійшли до війська

16 Листопада 2019
Декілька десятків СБА «Новатор» надійшли до війська

До Збройних Сил України передано партію з декількох десятків спеціальних броньованих автомобілів «Новатор».

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на керівника «Української бронетехніки» Олександра Кузьму.

Броньовані автомобілі надійдуть до Центру забезпечення автомобільною технікою і майном, звідки будуть розподілені по військових частинах.

СБА «Новатор» побудований на спеціалізованому двовісному шасі високої прохідності FORD F-550 з колісною формулою 4х4, підвіску якого суттєво модернізовано для використання в бойових умовах. Захист автомобіля відповідає класу захисту ПЗСА-4 (від кулі ЛПС 7,62 мм гвинтівкового патрона 57-Н-323с із відстані 10 м). Протимінний захист днища здатний витримувати підрив двох ручних гранат типу РГД-5.

Він оснащений захищеним із усіх боків додатковими бронелистами турбодизельним двигуном потужністю 300 к.с. та 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач.

«Новатор» розвиває максимальну швидкість до 120 км/год по шосе, запас ходу становить близько 700 км при витраті палива по шосе у 30 л. Цей бронеавтомобіль витримує боковий нахил у 450, долає кут підйому в 60 градусів, а брід — завглибшки не менше 0,7 метра.

Броньоване скло автомобіля монтується зовні, що дозволяє провести швидку заміну при його пошкодженні.

На бронеавтомобіль «Новатор» встановлено шини підвищеної прохідності. Якщо колесо буде сильно пошкоджене чи повністю зруйноване, він усе одно зможе рухатися та евакуювати екіпаж на відстань до 50 кілометрів.

Один із варіантів його озброєння – поворотна турель із кулеметом КТ-7,62 мм або НСВ-12,7 мм, а також дистанційно керований бойовий модуль «Іва».

 

Стежте за нами в Instagram
Новини, Озброєння та техніка