ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Дайте світло»

18 Листопада 2019
«Дайте світло»

Сьогодні під будівлю Міністерства оборони прийшли представники одного з житлових будинків у Гостомелі з проханням допомогти їм вирішити давню проблему з елекропостачанням

У серпні цього року АрміяInform уже писала про ситуацію з будинком у Гостомелі на вулиці Остромирській, 67, де проживають родини учасників АТО. Тоді будинок відключили від електропостачання, і його мешканці вийшли на пікет під Міністерство оборони України.

Нині ситуація повторилася. Знову знеструмити житловий будинок вирішили в сусідній військовій частині Національної гвардії України, до електромережі якої під’єднана ця житлова будівля. Мешканці змушені сплачувати за електроенергію за промисловими тарифами, а це майже вдвічі дорожче, ніж для приватних домогосподарств. Так триває вже 7 років. У частині кажуть надавати людям електроенергію за цінами для населення не мають права.

Із мешканцями цього будинку зустрілися представники Міністерства оборони України. Кореспондент АрміяInform був свідком перемовин, тож мав змогу почути як мешканців будинку, так і представників відомства.

‒ Ми – мешканці смт Гостомель, що проживають по вулиці Остромирській, 67 – залишилися без світла. У цей будинок нас заселили 7 років тому, його побудувало Міністерство оборони України. Але були порушення в технічних умовах плану прокладання електромереж. Шість років ми споживаємо електроенергію в сусідній військовій частині Національної гвардії України. Частина постійно вимикає нам електроенергію, відповідно, вимикається опалення, тому що газу в нас у будинку немає. Ми вже тиждень без опалення, без світла і без розуміння подальших перспектив, ‒ розповідає представник будинку Тетяна Семенцова.

За її словами, Ірпінські розподільні електромережі не можуть прийняти їхній будинок на баланс і укласти з його мешканцями договори.

‒ Керівництво військової частини Нацгвардії вимкнуло нам електроенергію, бо трансформаторна підстанція знаходиться на території їхньої частини. Вони у такий спосіб хочуть примусити нас платити за електроенергію, ‒ додає жінка.

Водночас представник військового відомства повідомила, що Міністерством оборони свого часу були вжиті всі відповідні заходи в установленому законодавством порядку щодо передачі житлового будинку і мереж Гостомельській селищній раді ‒ Гостомельська селищна рада прийняла згадувані мережі та передала експлуатуючій організації. Є підтверджуючі документи. На сьогодні ні житлового будинку, ні електромереж у сфері Міністерства оборони немає, ‒ зазначила начальник управління капітального будівництва житла Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Наталія Смітюх.

Після перемовин із представниками Міністерства оборони мешканці будинку прибрали намет біля КПП відомства.

АрміяInform й надалі слідкуватиме за ситуацією та інформуватиме  читачів про те, як вирішуватиметься проблема мешканців цього будинку.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини