ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Британська «Орбітал» продовжила свою місію в Україні

12 Листопада 2019
Британська  «Орбітал»  продовжила свою місію в Україні

В Одесі в 59-му Будинку офіцерів триває  зустріч із представниками робочої групи – офіцерами тренувальної місії операції Orbital та багатонаціональних штабів корпусу швидкого реагування НАТО. Навчання проводяться у рамках заходів Міжнародного співробітництва за програмою Збройних сил Великої Британії Orbital.

‒ Це суто теоретичний захід, його мета – безпосереднє спілкування з офіцерами оперативного рівня, які мають досвід служби на пунктах управління в структурі як Великобританії, так і Канади, ‒ зазначив начальник відділу напрямків оперативного управління штабу оперативного командування «Південь» підполковник Вадим Демидкин.

Він повідомив, що співробітництво з тренувальною місією «Орбітал» та багатонаціональними штабами корпусу швидкого реагування НАТО досить плідне. Зокрема, два місяці тому протягом тижня було проведено курс штабного планування.

‒ Насправді різниця між нами і військовослужбовцями країн-членів НАТО не така й велика. Наша структура, яка прийнята, відповідає J-структурі. Тому питання переходу ‒ це переважно момент ментальний, ‒ говорить підполковник Вадим Демидкин. ‒ Нашу систему потрібно побудувати так, щоб різні роди військ і служб підтримували один одного у виробленні рішення, яке необхідне командувачу. Принцип один і той же. В цілому системи відповідають одна одній. І це не єдиний підхід, який може бути застосований. Їх багато, вони відрізняються, тому все залежить від обстановки і від бажання командира.

Також під час бесід та круглих столів спільно з британськими офіцерами штабів обговорювались питання порядку організації роботи всередині структурних підрозділів та функціональні обов’язки оперативного складу, порядку організації роботи командного пункту під час планування, підготовки та ведення операцій, передачі повноважень від відділу планування до відділу поточних операцій.
У своєму виступі майора Енді Кокс зазначив, що процес планування – доволі складний та навіть порівняв його з процесом випікання пирога, коли за кожну його деталь відповідає інша людина, щоб на виході отримати справжній шедевр.

‒ Те саме відбувається і під час планування: коли між відділами та управліннями буде єдине розуміння та не буде суперечок стосовно того, що саме планується і що виконуватиметься, тоді робота справді виходить гарною. Якщо  командир впевнений, що його штаб має одне уявлення про ту чи іншу подію – процес планування, так би мовити, горітиме серед його підлеглих, ‒ наголосив у промові майор Енді Кокс.

Упродовж двох днів офіцери оперативного командування «Південь» не лише матимуть змогу отримати знання та детально ознайомляться з організацією роботи штабів за стандартами армій країн НАТО, а й обмінятися своїм досвідом бойових дій.

Нагадаємо, що британське оборонне відомство вирішило подовжити термін спеціальної місії військового вишколу в Україні ще на три роки, до березня 2023 року. Міністерство оборони Великої Британії розглядає здійснення своєї місії військового вишколу в Україні як прояв налаштованості на підтримку територіальної цілісності України.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Міжнародне співробітництво, НАТО, Новини