ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Близько 850 мешканців Харківщини вже стали солдатами-строковиками

29 Листопада 2019
Близько 850 мешканців Харківщини вже стали солдатами-строковиками

«Хочу стати десантником, морпіхом чи розвідником і щоб поближче до дому служити». Таке майже щодня чують офіцери Харківського обласного військкомату від осінніх призовників. Проте комусь треба бути і танкістом, піхотинцем чи артилеристом. До того ж військові колективи розташовуються по всій країні, а не тільки на сході.

– В усіх видах і родах військ є цікаві особливості й присутня армійська романтика, – розповідає комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін. – Про це ми говоримо з кожним юнаком, якого викликали за повісткою, й розглядаємо як потенційного солдата-строковика. Бажання приєднатися до еліти військ – це дуже добре, але чимало в цьому плані залежить від стану здоров’я та морально-психологічних якостей.

Також офіцер зазначив, що за жовтень-листопад близько 850 юнаків уже направлено проходити строкову службу в різні силові відомства.

– Дві третини від загального обсягу призовної кампанії «Осінь-2019» позаду. План-завдання для нашого регіону – одне з найбільших. Проте у цій роботі ставимо акцент на широке роз’яснення у засобах масової інформації, намагаємося бути відкритими і враховувати побажання майбутніх рекрутів, – зазначив полковник Юрій Калгушкін.

Серед десятків хлопців у облвійськкоматі на відправку до війська чекає і 20-річний харків’янин Дмитро Солдатов.

– Чесно скажу: мені однаково, де і ким служити, аби тільки дружній колектив попався, – вважає хлопець. – Мене життя добре покрутило і тому зможу за себе постояти, витримати всі навантаження. До військкомату прийшов сам, без повістки, бо втратив роботу. От і вирішив нової не шукати, а відслужити, і після армії вже спокійно працювати й будувати сім’ю.

Поки юнаки на збірному пункті проходять медкомісію, складають психологічні тести, за військовим парканом їхні батьки хвилюються і засипають чергового КПП різними запитаннями. Щоб вкотре заспокоїти рідних новобранців, офіцери військкомату запросили їх та журналістів оглянути умови перебування майбутніх захисників України, оцінити якість солдатської їжі тощо.

– Ми показали, де живуть хлопці, вбиральні кімнати, душові й нашу їдальню. Теплі кімнати та гаряча вода у кранах сподобалися гостям. Старший кухар Тетяна Буко дала спробувати обідні страви й повідала, що сама мама колишнього солдата. Тому завжди готує, як для своїх дітей. Дехто з присутніх зізнався, що вдома не завжди буває таке харчове різноманіття. Задоволеними від побаченого відвідувачі залишили військову територію, – розказав заступник військового комісара Харківського обласного військкомату підполковник Микола Шарий.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини