ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Бандурист Майдану» капітан ЗСУ Тарас Гривул: «Людина, яка раз відчула себе вільною – ніколи в неволю не піде!»

20 Листопада 2019

У переддень шостої річниці Революції Гідності у Львові на честь пам’яті українців, що протистояли злочинному диктаторському режиму на Майдані 2013-14 років, активісти провели культурно-мистецьку акцію «Вільні творять майбутнє!»

До участі в акції, яка відбувалась у конференц-залі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, зібралось понад 200 осіб. Зі слів одного з організаторів, керівника навчально-виховного центру «Гайдамацька Січ» Вадимі Кірова, напередодні Дня Гідності та Свободи всі українці, яким не байдужа доля держави, повинні разом із друзями, патріотами, однодумцями згадати події того часу, вшанувати пам’ять Героїв, які поклали свої життя заради майбутнього нашої держави.

– Якщо хочеш побачити зміни в майбутньому – стань цією зміною сьогодні! Українці на Майдані зробили колосальний цивілізаційний стрибок, ми стали свідками народження нації, і нам потрібно втримати цю висоту, адже «Сад Божественних Пісень» треба постійно плекати, ідеал потрібно леліяти, а вершину треба опановувати всіма силами і триматись на ній, – говорить військовий капелан, священник Андрій Дуда. – Святкуючи День Гідності та Свободи, пам’ятаймо, що гідність – це про цінності. Людина без гідності – це ще неповноцінна людина, а народ без гідності це ще не народ. Справжня свобода – це можливість любити і захищати. Особиста свобода існує тоді, й тільки в тій мірі, в якій діяльність людини направлена на захист собі подібних, а іншої свободи в межах моралі немає і ніколи не буде.

Слід відзначити, що у залі було багато молоді: військовослужбовці військових частин Львівського гарнізону, ліцеїсти  Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, члени учнівських парламентів шкіл міста, студентська молодь. Були й ті, хто безпосередньо брав участь у буремних подіях Революції Гідності, а згодом з Майдану вирушив на захист східних рубежів держави. Це, зокрема, офіцер-вихователь Львівського військового ліцею, а до цього – заступник командира мінометної батареї капітан Тарас Гривул. До слова, на Майдані він підтримував дух побратимів, виконуючи їм пісні під акомпанемент бандури. Декілька пісень він заспівав і для присутніх. Крім нього,  виступив учасник проєкту #Пісні_війни, автор і виконавець власних пісень, офіцер ЗСУ Олександр Рожко, фронтмен гурту «НАВІГАТОР» Орест Прус, який теж, до слова, свого часу навчався у Львівському військовому ліцеї, лідер рок-гурту «МЕРІ» Віктор Винник, боєць добровольчого батальйону  «ОУН», розвідник  Ігор Шолтис.


Усі, хто був присутній у залі, наголошують на неймовірній енергетиці цього вечора пам’яті.

– Шість років… Хтось подорослішав, у когось додалося сивини, а хтось знає про Майдан від батьків, від старших братів, сестер. «Вільні творять майбутнє!» – надзвичайний захід до Дня Гідності й Свободи. Настроєвий, атмосферний і позитивний за участю гідних людей. Дякую усім причетним, – зазначив лідер Народної Самооборони Львівщини, учасник Революції Гідності Валерій Веремчук.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
MilitaryArt, Новини