ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Азербайджан висловив протест Росії після візиту представників Карабаху до Москви

7 Листопада 2019
Азербайджан висловив протест Росії після візиту представників Карабаху до Москви

Міністерство закордонних справ Азербайджану вручило ноту протесту російському послу. Як повідомляється на сайті відомства, демарш відбувся після поїздки до Москви представників так званої Нагірно-Карабахської Республіки.

Азербайджан висловив протест проти подібних візитів та зустрічей. На думку офіційної влади, подібні дії мають провокативний характер та сприяють спробам Вірменії «закріпити статус-кво на окупованих територіях і продовження окупації земель Азербайджану». Нагадаємо, що 26 жовтня в Азербайджані відмічали 26-ті роковини окупації Нагірного Карабаху.

Це не перша подібна нота: аналогічний протест був висловлений 15 жовтня, коли окуповані території відвідував російський політик, депутат Держдуми Затулін, який виступив на проведеному там форумі.

МЗС Азербайджану довів до Росії свої очікування щодо «прийняття всіх необхідних заходів для запобігання подібних незаконних візитів». Посол РФ заявив, що знає про ситуацію з конфліктом і поїздки «представників невизнаних суб’єктів» не відображають жодну офіційну позицію.

АрміяInform нагадує, що Нагірний Карабах проголосив незалежність від Азербайджану 1991 року — район населений переважно етнічними вірменами відмовився підкорятися центральній владі. Азербайджан намагався повернути регіон силою, війна 1988–1994 років забрала близько 30 тисяч життів і перетворила на втікачів сотні тисяч людей. Досі спорадично спалахують воєнні дії, незважаючи на підписане 1994 року в Бішкеку перемир’я. Черговим серйозним загостренням стала коротка війна 2-5 квітня 2016 року, внаслідок якої з обох боків загинули сотні вояків.

Цікаво, що антиросійський демарш Азербайджану відбувся одночасно з оголошенням планів активізувати двосторонню співпрацю з Україною. Перспективи такої співпраці обговорили Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко і його азербайджанський колега Ельмар Мамед’яров на конференції з відзначення 10-річчя Східного партнерства, яка відбулася в Стокгольмі 5 листопада. Як повідомляє сайт МЗС України, представники наших країн розглянули конкретні напрями співробітництва в політичній, торговельно-економічній, енергетичній та інших сферах. Саме на цій зустрічі обидві сторони підтвердили «тверду та беззаперечну взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та Азербайджану в рамках міжнародно визнаних кордонів»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України