ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Арт-піксель у Центрі інформації та документації НАТО, або Як ветеран АТО малює на піксельному полотні

5 Листопада 2019
Арт-піксель у Центрі інформації та документації НАТО,  або Як ветеран АТО малює на піксельному полотні

Чи доводилось комусь із вас бачити картини, створені на піксельному полотні? Більшість із нас звикли бачити піксель на одностроях військовослужбовців. Але такі картини існують. Така доволі неординарна ідея виникла в художника, ветерана АТО Володимира Падуна.

Журналісту АрміїInform вдалося побачити унікальні картини на піксельному полотні в креативному просторі Центру інформації та документації НАТО.

Повернувшись з війни, багато воїнів розповідають про жахливі картини обстрілів та смертей побратимів,  які приходять до них уві сні. Володимир Падун серед жаху війни зміг побачити красу рідної землі, яку він захищав. Дрон над ромашковим полем, ворожий танк посеред квітучого степу, солдати у фруктовому саду, український народний орнамент – усе це художник вміло поєднав  із військовим пікселем.

Картини входять до Арт-проєкту «Антидот», який започаткував ветеран АТО Володимир Падун у 2014 році. На даний момент проєкт складається з 14 живописних полотен, виконаних на піксельній камуфляжній тканині ЗСУ.

«Ми повертаємось. До своїх домівок та близьких людей. До мирного життя. Зовні ми такі ж самі, якими були до початку війни. Але ми інакші. Ми бачили смерть, ми знаємо, що таке смерть, і ми вже ніколи не будемо колишніми…» – розповідає Володимир.

Особливістю проєкту є те, що він перебуває в процесі постійного створення та розширення. Антидот – це проєкт відображення сьогодення, спроба зафіксувати швидкоплинність часу.

-Автори проєкту «Антидот» хотіли показати міжнародній спільноті, що відбувається на Сході України через призму мистецтва, – розповідає керівниця проєктів центру інформації та документації НАТО Світлана Ротаєнко.

Окрім картин, до проєкту «Антидот» входить текст і звук. Цими мистецькими засобами автори намагаються виокремити межі війни та миру.

У Центрі інформації та документації НАТО іноземці із задоволенням знайомляться з картинами українських художників

Фото Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
MilitaryArt, Новини