ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Арахамія: «Нормандський формат» потрібен для виходу з Мінських угод

12 Листопада 2019
Арахамія: «Нормандський формат» потрібен для виходу з Мінських угод

Давид Арахамія заявив, що Україні треба вийти з Мінських угод з Московією. Про це глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України розповів в інтерв’ю порталу Liga.net.

Раніше Арахамія говорив, що на Донбасі нічого не зміниться, поки живий президент РФ Путін. На запитання журналіста, навіщо Україні сьогодні зустріч Президента Зеленського з Путіним, народний депутат відповів: «Щоб піти від Мінських домовленостей».

— Вони спочатку були кабальними умовами, які змусили нас підписати під час Іловайська та Дебальцевого. Для того, щоб з них вийти, потрібно перейти в інший формат, — сказав Давид Арахамія.

Він звернув увагу на те, що для Росії невигідно виходити з Мінських домовленостей, які вона вважає нездійсненними.

— Її все влаштовує в такому форматі, — впевнений Арахамія. — Але Росія не вірила, що ці домовленості можна буде виконати. Через те, що така можливість нині є, у неї не залишається нічого, крім того, як додавати туди нові умови або перейти в інший формат на інших умовах. А це нам вигідно.

Глава фракції «Слуга народу» запевнив, що всі бачать, через кого гальмується підготовка саміту. Він уважає: навіть якщо зустріч «нормандської четвірки» зірветься через Росію, Україна все одно посилить свої позиції.

— Краще так, ніж як тепер, — упевнений Давид Арахамія. — Коли більшість цивілізованого світу думає, що ми саботуємо домовленості, це не додає нам надійності в переговорах. Якщо всі бачать, що це робить Росія, то це дає нам підстави переформатуватися по-іншому.

У випадку недієздатності «нормандського формату» народний депутат пропонує «розширитися» та покликати Британію і США. Нагадаємо, що раніше держсекретар США Майкл Помпео розповів про чималі зусилля, які його країна доклала на підтримку України.

Щодо заміни формату Арахамія також пропонує інший порядок переговорів із залученням більшої кількості партнерів, «з більш сильною позицією України».

— У нас є люди, які принципово проти будь-якого роду переговорів. Вони кажуть, що треба накопичувати ресурс — військовий, дипломатичний, економічний — і потім виходити з іншою переговорною позицією, — розповів голова парламентської фракції «Слуга народу». — Накопичення ресурсів займає 3-4 роки. У нас немає мандата на 3-4 роки очікування, оскільки електорат просив рухатися в бікмиру.

Давид Арахамія не знає, яким чином мир буде досягнутий. Але, на його думку, якщо не рухатися взагалі, то ми просто «залипаємо на одному місці».

АрміяInform повідомляла, що раніше про свою антимінську позицію заявив лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук.

Підготував Олександр Козубенко

Читайте нас у Facebook
Публікації