ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Америка закликала Росію повернути Україні захоплені у листопаді 2018 року кораблі

15 Листопада 2019
Америка закликала Росію повернути Україні захоплені у листопаді 2018 року кораблі

Американська сторона нагадала Російській Федерації про рішення морського трибуналу ООН, згідно з яким Москва повинна була звільнити українських моряків і повернути кораблі.

Сполучені Штати Америки закликають Росію негайно повернути Україні захоплені в листопаді 2018 роки три кораблі «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу».

Як повідомляється на сайті Посольства США в Україні, про це йшлося у виступі військового аташе США в Україні Куїнна Воффорда на Міжнародній конференції з морської безпеки.

Він нагадав, що 25 травня Міжнародний трибунал із морського права наказав Росії негайно повернути в Україну 24 військовополонених моряків і три кораблі, проте росіяни цього не зробили.

«Однак, завдяки наполегливій дипломатії Президента Зеленського і його команди, Україна і Російська Федерація змогли домовитися про обмін полоненими, що дозволило морякам повернутися на батьківщину. Це було у вересні. Але до сих пір Російська Федерація не повернула Україні три кораблі, які вона захопила, – «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу». Ми закликаємо Росію негайно повернути ці кораблі Україні», – підкреслив військовий аташе.

У той же час Воффорд заявив, що США залишаються непохитними в підтримці України в умовах російської агресії.

Також військовий аташе нагадав, що США не визнають і не визнаватимуть російську анексію Криму.

«Наші санкції, пов’язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримським півостровом. Наші санкції, пов’язані з Мінськом, залишаються в силі, поки Росія повністю не виконає Мінські угоди і не піде з Донбасу. Не може бути повернення до бізнесу з Росією, поки ці критичні проблеми не будуть вирішені. Безпека всюди, включаючи  відкрите море, є спільною справою. Тому безпека на Чорному морі – це відповідальність усіх миролюбних країн», – підкреслив Куїнн Воффорд.

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України