ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

450 мл на три душі: прикарпатці змогли, а ви?!

23 Листопада 2019
450 мл на три душі: прикарпатці змогли, а ви?!

На Івано-Франківщині військовослужбовці прийняли естафету від своїх побратимів із Тернопільської області й долучилися до всеукраїнської акції «Брати по крові». Її мета — популяризувати донорство та здоровий спосіб життя.
Нагадаємо, що згадана акція стартувала наприкінці жовтня на Львівщині у військово-медичному клінічному центрі Західного регіону і Львівському центрі крові. Далі ініціативу підхопили в різних областях України.
– В Івано-Франківську на заклик стати донорами крові відгукнулися військовослужбовці та резервісти бригади територіальної оборони, а також обласного та міського військкоматів, – розповідає командир 102-ї бригади тероборони підполковник Сергій Загрійчук. – Багато з них здають кров уже не вперше. Хоч є й такі, для кого саме цей заклик допомогти пораненим побратимам став визначальним.
Військовослужбовці бригади територіальної оборони вже пообіцяли, що навідуватимуться до станції переливання крові щонайменше кілька разів на рік.
Також до акції долучилися представники патрульної поліції та інших правоохоронних органів. Кажуть, виїжджаючи на місця ДТП, неодноразово переконувались, наскільки важливо, щоб усі, хто потребує переливання крові, отримували цю допомогу вчасно.
Заступниця головного лікаря обласної станції переливання крові Ірина Федик розповіла, що установа забезпечена усіма компонентами крові. Однак досить часто виникають ситуації, коли потрібні додаткові ресурси. І саме тоді найперше на заклик відгукуються військові та поліцейські.
Окрім того, лікарка зазначила, що донорство – це додаткова можливість перевірити стан свого здоров’я. Адже перед тим, як здати кров, донорів безкоштовно обстежують на ВІЛ, гепатит і сифіліс. Є й матеріальні стимули.
Слід зауважити, що донорство крові — не лише пожертва рідкої тканини, що циркулює венами й артеріями. Стандартна норма одного донора ¬– 450 мілілітрів крові, може врятувати щонайменше трьох людей! Адже цю порцію ділять на три компоненти: еритроцити, тромбоцити, плазму, які переливають трьом різним пацієнтам.
До слова, військові, які зголосилися здати кров, мають пільги, передбачені ст. 9 і 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів».
А саме: Строковики і курсанти навчальних закладів, які стали донорами, у день давання крові та (або) її компонентів, і в день медобстеження звільняються від несення нарядів, вахт та інших форм служби. Якщо вони це роблять у відпустку, вихідний чи святковий день, їм за бажанням надають інший день відпочинку. А після кожного дня давання крові та (або) її компонентів донорам цієї категорії надається додатковий день відпочинку. А тим, хто впродовж року безоплатно здав кров чи (або) її компоненти в кількості двох разових максимально допустимих доз, надано право на одержання грошової надбавки у розмірі 25% до призначеного їм грошового забезпечення впродовж шести місяців після акту такого донорства.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Публікації