ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

28 бойових виходів у «Афгані». Але життя обірвала ворожа куля на Донбасі

28 Листопада 2019
28 бойових виходів у «Афгані». Але життя обірвала ворожа куля на Донбасі

28 листопада в Міністерстві оборони України Дзвін Пам’яті лунав тричі, вшановуючи бійців, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської агресії й під час миротворчих місій. Один із тих, кого згадували – Віктор Маслов, старший солдат 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ЗСУ. Кореспонденти АрміяInform були на заході й поспілкувались з батьком і донькою полеглого героя.

Історія десантника Віктора Маслова

– Народився і виріс Віктор мій у місті Прилуки. Було в нього нормальне дитинство. Звичайний хлопець, як усі. Не кращий, не гірший. Закінчив вісім класів школи, пішов до СПТУ. Ну, а після – армія… Майже два роки «Афгану». Служив там спецпризначенцем. Сказати по правді, з тієї війни він так і «не вийшов». Такий надлом, чи що… Жив, працював, усе гаразд. А коли почалося (російська збройна агресія в Україні, – Ред.), він сказав: «Я піду». Я йому: «Вітю, тобі що – Афгану мало?..» В нього 28 виходів «на караван» (бойових виходів. – Ред.) було. І це за рік і вісім місяців! Кажу: «Ти по горах не набігався?» Він за своє: «Піду!» І пішов, – розповідає Олег Миколайович Маслов, батько загиблого.

У 2016-му Віктор Маслов підписав контракт з 25-ю окремою повітрянодесантною бригадою.

– Рік там прослужив… Вони стояли в Торецьку. Потім пішов у відпустку. Навіть не закінчилася вона у нього. І оце десь у вересні 2017-го, зателефонували йому, сказали: швиденько давай, повертайся в частину. Потім телефонує: «Ми в Авдіївці». У Віктора 11 листопада день народження був… А 29 листопада у Прилуках по радіо сказали, що загинув мій син. Я у військкомат зателефонував… Там підтвердили і сказали, що поїхали його забирати.

За словами батька, влітку 2018 року до Прилук приїжджав ротний Віктора Маслова.

– Я його спитав, як все сталося. Він розповів, що було бойове зіткнення, у кулеметника заклинив кулемет. Віктор віддав йому свій автомат і почав лагодити кулемет. І тільки його зробив, як ворожий снайпер вистрілив…

Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку», Віктор Маслов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story, Новини