ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Жодні пільги військовим не скасовуватимуть» – Галина Третьякова

18 Жовтня 2019
«Жодні пільги військовим не скасовуватимуть» – Галина Третьякова

— Про скасування пільг військовим не йдеться і ніколи не йшлося. Взагалі мова йде про опрацювання контракту, який мав би для Збройних Сил містити потужний комплекс соціального пакета. Ніколи ніде не заявлялося, що пільг не буде«, — заявила народна депутатка від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Депутатка пояснила, що є ініціатива розділити системи пільг — зробити окрему для військових Збройних Сил, а іншу — для учасників «військових угрупувань цивільної служби». Наприклад, це рятувальники, які тимчасово виїжджають у прифронтові райони для розмінування, митники, які стоять на КПВВ, прокурори, які їздять у район конфлікту.

Загалом у реєстрі учасників бойових дій нині понад 370 тисяч людей, з них 250 тисяч — військові, а інші — представники угрупувань цивільної служби, яких можуть позбавити статусу УБД.

«Учасник бойових сил — це таке формулювання, до яких ми відносимо виключно Збройні Сили, до яких ще маємо віднести на наступних двох пленарних тижнях добровольців, які у 2014 році закрили наш кордон замість армії, яка була не в змозі на той час сформуватися і закрити кордон», — сказала Третьякова.

За її словами, завдання влади — зробити систему, яка першочергово захищатиме Збройні Сили України. У цей же перелік депутатка включила добровольців, які брали участь у бойових діях, але які, зокрема, не можуть отримати статусу УБД.

Щодо учасників угруповань цивільної служби, пані Третьякова пропонує розробити окрему систему, бо вони перебувають у прифронтових районах тимчасово, наприклад, можуть отримувати страхування на той період, коли їдуть до району бойових дій. Страхування може бути як приватним, так і державним.

Читайте нас у Facebook
Новини, Соціальний захист