Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

«Зброя та безпека – 2019»: Україна все певніше заявляє про себе на міжнародному ринку озброєнь

9 Жовтня 2019
«Зброя та безпека – 2019»: Україна все певніше заявляє про себе на міжнародному ринку озброєнь

Іноземних учасників побільшало

Напередодні Дня захисника України у Києві відкрилася XVІ міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2019», яка працюватиме до 11 жовтня. Нагадаємо: вперше захід такого рівня відбувся у столиці ще 2004-го. Вже тоді успішне проведення виставки стало свідченням високого авторитету вітчизняного науково-промислового комплексу в проєктуванні й виробництві нових видів зброї, військової та спеціальної техніки. Відтоді якість вітчизняного ОВТ неодноразово була перевірена в реальних умовах, зокрема під час бойових дій на Сході України. Таким чином наша держава затвердила за собою право проводити масштабні міжнародні форуми зброярів.
Цьогорічний захід має не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Адже він сприятиме поглибленню військової та військово-технічної співпраці з країнами-партнерами. Виставка слугуватиме і посиленню вітчизняного економічного потенціалу.
Використовуючи досвід провідних міжнародних збройових салонів, організатори «Зброя та безпека – 2019» проводять виставку за двома основними розділами. Перший — озброєння й військова техніка для армії та правоохоронних органів. Зокрема увазі відвідувачів представлено озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою, техніку й озброєння сухопутних військ. Другий — цивільна частина експозиції, що традиційно має найрізноманітніший асортимент мисливської, спортивної, холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання й активного відпочинку.
Формат спільного проведення виставок сприяв їхньому перетворенню на масштабний міжнародний бізнес-науковий форум, який повністю охоплює весь комплекс питань безпеки. Тож зросло і представництво учасників цьогорічного заходу. На виставковій площі 34 тис. кв. м представлено понад 370 фірм і організацій із 16 країн світу: США, Польща, Данія, Фінляндія, Бельгія, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Німеччина, Італія, Латвія, Хорватія, Ізраїль, Китай, Казахстан. У павільйонах і на відкритих майданчиках виставлено понад 50 натурних зразків військової і спеціальної техніки та обладнання для виробництва озброєнь.
Особливість цьогорічного військового розділу — значне зростання кількості іноземних учасників. Зокрема національні павільйони представили США (9 компаній), Польща (5 компаній), Туреччина (14 компаній) і Чехія (3 компанії).

У центрі уваги «Нептун» та 6 новітніх розробок вітчизняного ОПК

Традиційно широко на цій виставці представлені досягнення вітчизняного ОПК на експозиціях Міноборони України, ДК «Укроборонпром», ГС «Ліга оборонних підприємств України», ГО «Асоціації виробників озброєння та військової техніки України», окремих державних і приватних фірм. Ми поцікавилися, які ж вони привезли нові розробки. І виявили їх чимало. Тутешнім флагманом від Концерну є натурний зразок ракетного комплексу «НЕПТУН» у складі трьох одиниць: уніфікованої пускової машини, транспортно-заряджальної машини й рухомого командного пункту, який уперше представляє ДП «ДККБ «Луч».
Крім того, на стенді вперше представлені 6 новітніх розробок вітчизняного ОПК. Зокрема радіолокаційна станція 90К6Е від КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра». Цей мобільний 3D-радіолокатор кругового огляду з транзисторним передавачем призначений для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах.
Інфрачервона головка самонаведення від ДАХК «Артем». Вона призначена для авіаційних ракет типу «повітря-повітря», забезпечує виявлення, захват та автоматичне супроводження тепловипромінювальних повітряних (наземних) цілей удень і вночі під усіма ракурсами, на тлі земної (водної) поверхні і за активної протидії противника, а також формування команд і сигналів, необхідних для пуску ракети та самонаведення її на ціль.
Оптико-прицільна станція ОПСН-І від ДП «Ізюмський приладобудівний завод» розроблена спільно з ДП «ДККБ «Луч». Станція оснащена потужною телевізійною і тепловізійною оптикою, лазерним каналом управління протитанкової ракети та далекоміром, що дає змогу виявляти цілі й наводити на них високоточне озброєння. Можна встановлювати на різні види військової техніки, зокрема на легкоброньовану, броньовану техніку, безпілотні літальні апарати, вертольоти й корабельні прицільні комплекси.
Універсальна керована ракета РК-10 від ДП «ДККБ «Луч» із змінними бойовими частинами у складі комплексу призначена для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, оснащених динамічним захистом, катерів, малогабаритних кораблів і повітряних маломаневрених цілей.
Також ДП «ДККБ «Луч» уперше презентує тренажерний комплекс індивідуальної підготовки навідників легкого переносного ракетного комплексу «Корсар». Він призначений для теоретичної підготовки, формування і вдосконалення практичних навичок застосування легкого переносного ракетного комплексу «Корсар» в умовах навчального класу.
На виставці відбудуться не лише «оглядини» останніх досягнень у виробництві озброєнь, а й обмін досвідом у межах конференцій, круглих столів. Закордонні фахівці сповна оцінили продукцію українського ОПК, який укотре продемонстрував високі експортні кондиції. Для подальшого прориву на світовому ринку ОВТ українським підприємствам потрібні новітні технології, взаємний обмін технологічними й технічними ідеями з провідними компаніями і виробниками. Київський форум зброярів відіграє важливу роль у посиленні боєздатності ЗС України, нарощенні економічного потенціалу держави, її успішному просуванні на світовому ринку озброєнь.

Валерій ВОРОНЧУК, Олександр ДІДУР, Сергій ВОРОНКОВ

Читайте нас у Facebook
Новини, Озброєння та техніка