ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Євродепутати про «формулу Штайнмаєра»: основні тези

11 Жовтня 2019

Останніми місяцями Україна майже не зникає з перших шпальт міжнародних новин. Євродепутати також вирішили обговорити останні події довкола країни, зокрема погодження «формули Штайнмаєра». Днями вони провели дебати «Ситуація в Україні» на пленарному засіданні в Брюсселі. АрміяInform відстежувала та зібрала основні тези світових політиків:

         Від імені фракції «Європейських консерваторів і реформістів» виступив поляк Вітольд Ващиковський. Він упевнений, що «формула Штайнмаєра» слідує російській ідеї федералізації України шляхом надання автономії регіонам, послаблення центрального уряду та посилення російського впливу». Він висловив розуміння того, що необхідно знайти компроміс, але застеріг від «потрапляння у ще одну пастку Путіна».

         Євродепутатка з Латвії Сандра Калнієте висловила побоювання, що єдиний, хто виграє від «формули Штайнмаєра», може стати Росія – якщо за підсумками виборів певну легітимацію отримають сепаратисти на Донбасі. «Це те, що Росії потрібно, щоб повернутися до міжнародної спільноти».

      Cоціал-демократ із Естонії Свен Міксер висловив підтримку всім зусиллям із досягнення миру на території України. «Але наші зусилля досягти стійкого миру в Україні не повинні слідувати ні бажанню будь-якою ціною повернутися до звичного порядку речей з Росією, ні втомою від України в наших столицях. Мотивами цих зусиль мають бути наміри виправити шкоду, заподіяну «агресором», а також відновити суверенітет і територіальну цілісність України».

Нагадаємо,  «формула Штайнмаєра» зводиться до проведення виборів на окупованих територіях згідно з українським законодавством та під наглядом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Після проведення виборів – якщо ОБСЄ їх визнає вільними – Україна надає особливий режим місцевого самоврядування теренам, які нині становлять ОРДЛО. І Київ отримує контроль над кордоном.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України