ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Яким бути рекрутингу в українському війську?

1 Жовтня 2019
Яким бути рекрутингу в українському війську?

З 2017 року під час експерименту Чернігівський обласний військовий комісаріат переформатовано в Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Основним напрямком реформування став рекрутинг – активне та якісне комплектування війська за міжнародними стандартами. 80 відсотків роботи так званих «вербувальників» – спілкування з місцевим населенням. Саме до цього інструкторів спеціально готували.

Як зазначають експерти, раніше система відбору військовиків за контрактом була досить поверховою й пасивною. Тобто, кандидат на контракт приходив сам – «знічев’я». За новими методиками, пошук кандидатів полягає як в залученні медіа, так і в активній роботі рекрутерів. Вербувальники від кожного виду ЗСУ шукають кандидатів у міських центрах зайнятості, на підприємствах, у навчальних закладах, інтернет-мережах (сайти з пошуку роботи). Уявлення про потенційного контрактника насамперед формується під час особистого спілкування й вивчення його морально-ділових якостей, зокрема, й через контакти в соцмережах. І на цю роботу вербувальники витрачають більшу частину свого службового часу. Варто зауважити, що це принесло помітні позитивні плоди – кількісно-якісні показники відбору кандидатів на контракт зросли майже вдвічі.

Цікаво, що українські інструктори-рекрутери мають вишкіл за стандартами НАТО, здобутий у Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, зокрема й завдяки залученню радників з США. Якраз американські колеги радять звертати основну увагу на виявлення потенційних патріотично налаштованих кандидатів у місцевих навчальних закладах.

У військовослужбовців з військкоматів, які ще не стали територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, щодо рекрутингу є своя певна думка.

– Рекрутинг – досить оптимізована й позитивна складова формування війська, на мою думку. Користь від цього є, адже призовом строковиків займатимуться відділи комплектування, а відбором контрактників – відділи рекрутингу. Якщо ми прагнемо професійної, здатної здолати ворога армії, маємо якісно й посилено займатись відбором військовослужбовців за контрактом. І це не лише я так вважаю. Місцеві органи влади ухвалили відповідні нормативні документи, відповідно до яких призовнику, який укладає контракт з військом, виплачують одноразову матеріальну допомогу – до 10 тис. гривень від селищних громад, міських рад тощо. Це не враховуючи допомоги –

близько 15 тис. гривень від держави, – розповів заступник військового комісара – начальник відділення комплектування Конотопського об’єднаного міського військкомату Сумської області Борис Сагайдачний.

У темі гендерної рівності досить актуальним залишається питання комплектування жінками-контрактниками. Якщо раніше жінок призивали на контрактну службу лише на певні посади, то нині є навіть екіпажі танків і артилерійські розрахунки, які становлять суто жінки.

Тож поки точаться дискусії щодо подальшого впровадження рекрутингу в українську армію на основі вітчизняних здобутків та закордонного досвіду, залишається лише покращувати соціальні стандарти в армії. Саме це здатне істотно вплинути на мотивацію юнаків і дівчат обирати військові професії.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини