ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які зміни чекають на «ОРБІТАЛ»

23 Жовтня 2019
Які зміни чекають на «ОРБІТАЛ»

На одному з військових полігонів Миколаївщини відбулася робоча зустріч командувача морської піхоти ВМС ЗС України генерал-лейтенанта Юрія Содоля з іноземною делегацією, яку очолював командувач Польової Армії Великої Британії генерал-лейтенант Айван Джоунз.

Найактуальніша – контрснайперська підготовка

Британські колеги побачили, як відбувається підготовка українських військових у межах навчально-тренувальної програми «Орбітал». Тут обговорили аспекти подальшої співпраці й потреби внесення коректив до курсу вишколу.

Генерал-лейтенант Юрій Содоль зауважив, що більшість військових, залучених до програми «Орбітал», уже мають бойовий досвід. Тому найактуальнішим є впровадження навчальних курсів з підвищеним рівнем складності. Особливо – з контрснайперської підготовки, адже саме від ворожого снайперського вогню нині гинуть українські військові.

Зі свого боку генерал-лейтенант Айван Джоунз навідав навчально-матеріальну базу полігону, поспілкувався з іноземними інструкторами й українськими військовими в процесі занять.

Кореспонденту АрміяInform вдалося поставити кілька запитань іноземному гостю.

Курси ускладнюватимуть. Як – питання часу

– Пане генерале, чи важко впроваджувати навчально-тренувальну програму «Орбітал» в Україні?

– Я очолював ту групу, яка прибула в Україну ще 2014-го, щоб якраз і започаткувати цю програму. Ми тоді проводили перші консультації і навчальні заходи. І сьогодні, повернувшись сюди вже за п’ять років, дуже радий бачити, як ця підготовка розвивається, чого досягла й на якій стадії перебуває.

– Як оцінюєте рівень навчального процесу, навчально-матеріальної бази полігону?

– Я багато чого тут побачив. Був на заняттях у модулі тактичної медицини, спілкувався зі слухачами, які саме проходили тему дій на блокпостах. Гадаю, що всі навчальні місця добре обладнані й мають усе необхідне.

– Про що ви говорили, спілкуючись з українськими військовими?

– Я спілкувався зі слухачами, які мають різний досвід та спеціальності. Дехто щойно повернувся з операції Об’єднаних сил, хтось два місяці, як підписав контракт, а інші вже служить понад 20 років. Було дуже цікаво поспілкуватися з такою різною категорією людей. Найважливіше те, що слухачам вдалося встановити діалог з інструкторами. А це, звичайно, дає можливість ділитися власною думкою і досвідом.

– Що думаєте стосовно пропозиції генерал-лейтенанта Юрія Содоля про потребу підвищення рівня складності навчання?

– Дуже цікаво дізнатися думки українських колег. Адже ми і навчаємо ваших військових, і переймаємо їхні здобутки. І якщо у вас є досвід, який слід розвивати, то ми це робитимемо. Тому наступного разу розглядатимемо можливість поглиблювати чи ускладнювати тематику курсів.

– Чи важко буде вносити ці зміни в навчальний процес. І коли українські військові зможуть випробувати новий курс?

 – На курсах навчаються як військові з незначним досвідом, так і дуже досвідчені. Тому варто правильно підібрати аудиторію, яка зможе сприйняти курси підвищеної складності. І, як уже домовлено з українськими колегами, на наступному курсі для морської піхоти ми розглянемо, як можна ускладнити тематику підготовки.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини