ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як відновлюються спецпризначенці

4 Жовтня 2019
Як відновлюються спецпризначенці

Уже майже рік військовослужбовці Сил спеціальних операцій та десантно-штурмових військ Збройних Сил України проходять курс відновлення у відділенні медичної реабілітації Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Упродовж  двох тижнів спецпризначенці проходять лікувально-оздоровчі процедури, психофізіологічні тренування та займаються із психологом. Як розповів АрміїInform начальник відділення підполковник м/с Сергій Червяк, основною підставою для реабілітації є втома внаслідок особливих умов служби. Окрім того, на курс скеровуються і здорові військовослужбовці, з якими проводиться превентивна реабілітація.

– Зміни, які повільно накопичуються впродовж  тривалого часу (від тижнів до років) у результаті професійної діяльності військовослужбовців підрозділів спецпризначення, спричиняють психічні й фізіологічні порушення в організмі та поступово виснажують  його резерви. Виникає стан хронічної втоми, який є граничним із патологією. Тож ми маємо розуміти, що для держави набагато дешевше запобігти розвиткові різноманітних захворювань у цієї категорії військовиків, наприклад, неврозів, серцево-судинних захворювань чи шлунково-кишкового тракту, які з’являються унаслідок втоми, ніж потім їх лікувати, – каже  підполковник м/с Сергій Червяк.

Аби визначити, які індивідуальні методики впливу застосовувати для кожного пацієнта, на початку курсу відновлення лікарі проводять первинні дослідження. Це тестування психологом і психофізіологом,  а також лабораторні дослідження. Сергій Червяк наголошує, що такі фахівці, як психофізіологи, є тільки у вінницькому військовому санаторії.

     На апаратно-програмних комплексах (до речі, такі є, крім Вінниці, лише у Науково-дослідному інституті психіатрії МОЗ у Києві) вони визначають  швидкість реакції, втомлюваності, здатність концентруватися тощо тільки у льотчиків і військовослужбовців підрозділів спецпризначення. Перевагою цієї системи є об’єктивність отриманих результатів. Адже якщо тести можна завчити, то з комп’ютером цей номер не проходить. Після первинних обстежень для кожного пацієнта підбирають індивідуальні методики впливу.

Окрім того, апаратно-програмні комплекси застосовуються для психофізіологічних тренувань спецпризначенців, зокрема пам’яті, концентрації уваги, швидкості реакцій, стресостійкості тощо. За потреби пацієнтам призначається медикаментозна терапія.

Своєрідним ноу-хау вінницьких фахівців є запровадження у відділенні двоетапної системи оцінювання ефективності реабілітаційного періоду: на початку і наприкінці перебування пацієнта у відділенні. Оцінка проводиться не лише за результатами психофізіологічних досліджень. Як зауважив Сергій Червяк, вони використовують запатентований метод щодо визначення відновлення організму за результатами змін в аналізі крові. Так, відповідно до формул співвідношення лімфоцитів/моноцитів, на початку та наприкінці реабілітації вираховується ефективність лікування. Тобто, підсумовує начальник відділення, лікарі визначають те, чи відновився пацієнт і наскільки добре, і за фізіологічними показниками, і за показниками крові.

Варто зазначити, що вінницькі військові медики подбали і про дозвілля своїх підопічних. Так, спецпризначенці, які приїжджають зі всіх куточків України, під час лікування у Вінниці відвідують Національний музей-садибу ім. М. Пирогова, обласний краєзнавчий музей, музично-драматичний театр ім. Садовського, боулінг і картинг.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація