ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як ветерани АТО привертають світову увагу до російської агресії в Україні

8 Жовтня 2019
Як ветерани АТО привертають світову увагу до російської агресії в Україні

6 жовтня у словацькому місті Кошице відбувся Міжнародний марафон миру (Kosice Peace Marathon), у якому взяли участь десять українських ветеранів бойових дій на Сході України.

Цього року Кошицький марафон зібрав понад 14500 спортсменів. Ветерани АТО подолали три дистанції: 42, 21 кілометра та 4300 метрів. Серед української команди бійців, які зазнали тяжких поранень під час бойових дій, немає професійних спортсменів. Це люди, які пройшли Іловайськ, Дебальцеве, пережили події в Донецькому аеропорту та інших гарячих точках Донбасу.

Головна мета ветеранів – не перемога в марафоні, а привернення уваги міжнародної спільноти до подій в Україні, а саме до російської агресії на Сході.

«Ми хочемо показати, що війна в Україні ще не закінчена, але такі спільні акції об’єднання та співпраці країн заради миру дуже важливі. Війна триває шостий рік. Але вона повинна закінчитися. Питання в тому, як закінчитися, щоб інтереси України не були втрачені, і світ звернув на це увагу!», – зазначає один із учасників марафону, уповноважений президента з питань реабілітації ветеранів бойових дій АТО Вадим Свириденко.

Участь у марафоні миру – це також демонстрація можливої реабілітації воїнів через спортивні програми, адже ця проблема актуальна для багатьох країн світу.

Довідково: Марафон у Кошице вперше відбувся 1924 року. Він вважається найстарішим марафоном в Європі і другим «за віком» у світі: першим був Бостонський марафон, який уперше відбувся в 1897 році з ініціативи місцевої асоціації атлетів.

Стежте за нами в Instagram
Новини, Спорт