ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як учасникові бойових дій відкрити власну справу

9 Жовтня 2019
Як учасникові бойових дій відкрити власну справу

Після звільнення з військової служби багато українських захисників не можуть знайти бажану роботу за фахом і з гідною платнею. Тому деякі ексвоїни мріють про відкриття бізнесу. Кореспондент АрміїInform розбирався в нюансах започаткування власної справи колишніми військовими.

Що гарантує законодавство

Відповідно до законодавства учасники бойових дій мають додаткові гарантії щодо працевлаштування. Закон України «Про зайнятість населення» визначає 8 категорій громадян, зокрема учасників бойових дій, які мають вищезазначену квоту. Квота на працевлаштування становить 5% від середньооблікової чисельності штатних працівників. Тобто в середньому це 2-3 працівники, які можуть працювати на підприємстві на пільгових умовах. У цьому разі скористатися пільгою і знайти гідну роботу для бійців непросто.

Для воїнів, які визначилися з відкриттям власної справи, але не отримують пенсію за вислугу років або їм призначено пенсію з інвалідності, слід стати на облік у міський центр зайнятості. Зареєстрованим відповідно до законодавства передбачено виплату одноразової грошової допомоги з безробіття, зокрема і для організації підприємницької діяльності.

— Для того, щоб людина отримала одноразову грошову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності, треба надати докладний бізнес-план. Сума, яку отримує учасник бойових дій, може бути у межах від 10 до 100 тисяч гривень, — розповіла директорка Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб.

Серед сфер діяльності учасників бойових дій, які нині мають власний бізнес на Чернігівщині, найпопулярнішими є надання транспортних послуг та обробка деревини.

25 тисяч гривень вистачило на старт успішного бізнесу

Чернігівець Максим Скачок — один з учасників бойових дій, який після звільнення з військової служби відкрив власну справу — масажний кабінет.

Історія відкриття кабінету розпочалася 2017-го. Саме тоді, після 15 років у війську, Максим звільнився зі служби з посади начальника зв’язку підрозділу. Взяв участь у тримісячних інтенсивних курсах із масажу в межах проєкту «Україна-Норвегія» для звільнених військових і учасників АТО/ООС. Згодом пройшов практику з масажних послуг у приватних клініках.

— Після набуття важливих навичок узяв у суборенду приміщення, придбав обладнання і справа пішла. Основні витрати: оренда приміщення й комунальні послуги. Професія не з легких, не відразу пішов прибуток. Утім усе досягається з часом та якісною роботою. Передусім клієнтською базою й відгуками відвідувачів. У центрі зайнятості кошти на власну справу не брав, бо мав заощадження, з ними і розпочав бізнес. Здебільшого стартовий капітал — це близько 25 тисяч гривень і здобута практика, — розповідає Максим Скачок.

Надалі підприємець планує розширити сервіс, зокрема масажувати всі органи тіла, робити антицелюлітний, відновлювальний масаж після важких хвороб, СПА-процедури, взяти на роботу кілька масажистів. Також Максим обіцяє знижки на послуги та доступні ціни всім клієнтам.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини, Соціальний захист